İTÜ Bilim Merkezi çocukları bekliyor

4-14 yaş arası çocuklar için Bilim Yaz Okulları başlıyor.

11.08.2011 - 14:23

İTÜ Bilim Merkezi çocukları bekliyor

Taşkışla'da bulunan İTÜ Bilim Merkezi'nde 3 ayrı temada yürütülen bilim ve teknoloji okullarında öğrenciler bilimin ilginç ve zevkli yönlerini keşfediyor, yapılan uygulamalar ve gezilerle İTÜ'nün araştırmalarını yerinde görüyorlar.

Okullar açılmadan önce son defa düzenlenecek olan kamplarda okul öncesi çocukların katılabileceği bilim okullarından, robot okuluna kadar, 4-14 yaş aralığına yönelik tüm öğrencilerin yaşlarına ve ilgilerine yönelik etkinlikler yer alıyor.

Temel Bilimler, Elektronik, Robot ve Arkeoloji konularındaki bilim okulları ve programları şöyle:

EĞLEN BİLİM YAZ OKULU (7 - 11 YAŞ) 15 - 26 AĞUSTOS 2011
Karma bir bilim okulu olan "Eğlen Bilim Yaz Okulu" kapsamında 2 hafta boyunca bilim şovları, enerji, elektrik ve astronomi atölye çalışmaları yapılıyor, yıldızevi ve arboretum gezileri düzenleniyor.

"OKULDAN ÖNCE BİLİM" OKULU (4-6 YAŞ) 15- 26 AĞUSTOS 2011
Henüz okula başlamayan çocuklar için düzenlenen atölyeler öncelikle hayal gücünü geliştirici ve çevre, doğa algısını güçlendirici etkinlikler ile dolu. Programda yıldızevi ve arboretum gezileri de var.

ELEKTRONİK YAZ OKULU (7 - 10 YAŞ) VE ROBOT OKULU (11 - 14 YAŞ) 5 EYLÜL - 9 EYLÜL 2011
Teknolojinin temel uygulaması olan elektronik bilgisi ile yazı tura, telgraf, piyano gibi çeşitli görevlerde devreler tasarlanmakta, ışığa, sese duyarlı robotlar modüler olarak oluşturulmakta ve İTÜ Mekatronik Merkezi'ne yapılan gezilerle futbol oynayan, jimnastik yapan robotların nasıl kontrol edildiği yakından incelenecek.

ARKEOLOJİ YAZ OKULU (7 - 11 YAŞ) 12 - 16 EYLÜL 2011
Bir arkeolog meslek hayatı içerisinde nelerle karşılaşıyorsa, hepsi çocuklar için beş gün boyunca yaşanabilen bir deneyime dönüştürüldü. Eğitimler mumya yapımı, restorasyon, kazı çalışması, tümleme, orienteering ve çivi yazısı atölyelerini barındırıyor.

Ayrıntılı bilgi için:  www.eglenbilim.com ve www.bilimmerkezi.itu.edu.tr


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...