İÜ, tıpta dünyanın en iyi 156. üniversitesi

Rektör Prof. Dr. Söylet, ''Hedefimiz, tıp alanında dünyanın en iyi ilk 50, genel sıralamada da en iyi ilk 100 üniversitesi arasına girmek'' dedi.

17.11.2011 - 17:27

istanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, tıp alanında dünyanın en iyi ilk 50, genel sıralamada da en iyi ilk 100 üniversitesi arasına girmeyi hedeflediklerini bildirdi.        

Söylet, üniversitenin 2011'de büyük başarılara imza attığını, göreve ilk geldiğinde açıkladığı dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi içine girme hedefine adım adım yaklaştıklarını kaydetti.        

Üniversitenin uluslararası bilimsel yayın sayısının 2009'dan bu yana yüzde 24 arttığını, öğretim üyesi başına düşen makale sayısında da yüzde 19'luk artışla büyük bir başarıyı yakaladıklarını aktaran Söylet, şöyle devam etti:        

''Çalışmalarıyla bilimin gelişmesine sayısız katkıda bulunan üniversitemiz, tıp alanında dünyanın en iyi 156. üniversitesi olarak hem ülkemizi dünya yüksek öğrenim alanında başarıyla temsil etmeye hem de ülkemizin sağlık alanına sayısız katkı yapmaya devam ediyor. Bütün alanların toplam puanlamasına göre yapılan genel sıralamada ise üniversitemiz 383. sırada yer aldı. Bu başarıya imza atan özverili hocalarımızı, onlara destek veren idari personelimizi ve tüm bu çalışmalarımızın motivasyon kaynağı olan öğrencilerimizi kutlarım. Hedefimiz, tıp alanında dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi, genel sıralamada da dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasına girmektir. İÜ'nün önümüzdeki yıllarda bu başarıyı da elde edeceğine eminim. Yaptığı öğrenci odaklı çalışmalarla büyük bir değişim ve dönüşümün yaşandığı İÜ, bu başarısını aldığı uluslararası derecelerle de kanıtladı. Büyük önem verdiğimiz akademik ve bilimsel çalışmalara desteğimiz artarak devam edecektir.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...