Jurassic Land'den eğitime destek

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Talya Grup arasında dezavantajlı öğrenciler öncelikli olmak üzere 5 bin öğrencinin Jurassic Land'den ücretsiz yararlanması için protokol imzalandı.

Haberler 13.10.2011 - 15:57

Jurassic Land'den eğitime destek

Forum İstanbul Jurassic Land'da gerçekleştirilen imza töreninde konuşan İl Milli Müdürü Muammer Yıldız, ''Milli Eğitim olarak, eğitime destek olabilecek tüm alanları kullanmak istiyoruz'' dedi.    
    
Bir çok firmayla protokol imzaladıklarını kaydeden Yıldız, sosyo-ekonomik olarak dezavantajlı çocuklara destek vermenin öncelikleri arasında yer aldığını anlattı.        

Talya Grup kurucu ortağı Figen Mengi Teker de ''Çocukların hayal gücünü geliştirmek ve eğlendirirken eğitmek amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı 5 bin öğrencinin Jurassic Land'i ücretsiz olarak ziyaret edeceğini kaydetti.        

Teker, dinozor temalı parkın, klasik parklardan farklı olduğunu ifade ederek, bilimsel meraka, küçük de olsa bir pencere açmak istediklerini söyledi.        

Konuşmaların ardından Yıldız ve Teker, protokole imza attı.        

Protokol kapsamında, dezavantajlı öğrenciler öncelikli olmak üzere toplam 5 bin öğrenci, öğretmenleri eşliğinde parkı ziyaret edebilecek.        

Öğrencilere doğal bir öğrenme ortamı sunan parkta, yaş grubuna göre hazırlanan eğitim paketleriyle çeşitli etkinlikler de yapılacak.    

Sayfa Yükleniyor...