Kemer'deki 6. sınıf öğrencileri çok şanslı

Antalya'nın Kemer ilçesinde belediye tarafından, ilçe merkezindeki ilköğretim okullarının 6. sınıflarında eğitim gören toplam 278 öğrenciye, küçük dizüstü bilgisayar dağıtıldı.

Haberler 19.10.2010 - 17:38

Antalya'nın Kemer ilçesinde belediye tarafından, ilçe merkezindeki ilköğretim okullarının 6. sınıflarında eğitim gören toplam 278 öğrenciye, küçük dizüstü bilgisayar dağıtıldı.   

Kaymakam Bayram Ali Köse, Kemer'de eğitim gören ilköğretim 6. sınıf öğrencilerinin çok şanslı olduğunu söyledi. Çocuklardan bilgisayarları derslerinde yardımcı olarak kullanmalarını isteyen Köse, velilere de uyarılarda bulundu. Köse, ''Anneler, babalar, çocuklar bu yaşta sınırı bilemezler. Bilgisayarları çocuklarınız hep gözünüzün önünde kullansınlar, sınırı bilsinler'' dedi.        

Herkesin evinde internet bağlantısı olamayacağına da işaret eden Köse, okullara kablosuz internet erişimi kurarak ve gerekirse haftasonları da eğitim kurumlarını açık tutarak, öğrencilerin internetten yararlanmalarının sağlanabileceğini söyledi.       

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de 6. sınıfa geçen tüm öğrencilere bilgisayar verme ve onları teknolojiden yararlandırma konusunda proje geliştirdiklerini ifade etti ve şunları söyledi:

''Taşıması kolay dizüstü bilgisayar bulmalıydık. Ev ve okul arasında taşıması kolay olmalıydı. Bu sene 5. sınıf okuyanlar, seneye bu salonda cihazlarını alacaklar. Bizim dönemimizde 6. sınıflara yönelik dizüstü bilgisayar uygulamamız sürecek.''        

Gül, bu sene hayırseverlerin de katkılarıyla okullara 1 milyon 100 bin TL katkıda bulunduklarını sözlerine ekledi.        

Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu'nda 81, Kuzdere Hacı Mehmet Saygın İlköğretim Okulu'nda 85, Merkez İlköğretim Okulunda 63, Hakkı-Hafize Saygan İlköğretim Okulu'nda 49 olmak üzere, toplam 278 öğrenciye dizüstü bilgisayarları dağıtıldı.

Sayfa Yükleniyor...