KPSS-2021/7 tercih kılavuzu yayımlandı (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı için tercihler bugün (21 Ekim) itibariyle başladı. İlgili pozisyonlara, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre yerleştirme yapılacak. Peki, KPSS tercihleri nasıl yapılır? İşte KPSS-2021/7 tercih kılavuzu...

Haberler 21.10.2021 - 11:29

KPSS-2021/7 tercih kılavuzu yayımlandı (Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı tercihleri başladı)

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın sözleşmeli pozisyonlarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre yerleştirme yapılacak. ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, personel alımı için süreci 21 Ekim (bugün) itibariyle başladı.

Adaylar, tercihlerini ÖSYM tarafından yayınlanan tercih klavuzuna göre internet üzerinden yapacak.

TERCİHLERİ HANGİ TARİHLER ARASINDA YAPILACAK?

Adaylar tercihlerini, 21 - 26 Ekim 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecekler. Tercih işlemleri, 26 Ekim 2021'de saat 23.59'da sona erecektir.

KPSS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/7 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Adaylar, KPSS-2021/7 Tercih Kılavuzuna saat 10.00’dan itibaren erişebileceklerdir.

KPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun da aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.


NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...