'KPSS mağdurları haklı bir hak arayışındalar'

''KPSS mağduru'' öğretmenler, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'yu ziyaret etti.

03.03.2011 - 15:12

Türkiye'nin değişik yörelerinden gelen ''KPSS mağduru'' öğretmenler, BBP Genel Merkezi'ndeki ziyaretlerinde, 500'e yakın mektubu Topçu'ya sundu.       

Topçu, BBP'nin, ''kimsesizlerin kimsesi'' olduğunu belirterek, ''KPSS mağduru'' öğretmenlerinin haklı bir hak arayışında olduğunu, parti olarak her zaman mağdur öğretmenlerin yanında olacaklarını söyledi. ''Eğitim her şeyin başı, sağ olacaksın ve eğitimli olacaksın'' diyen Topçu, ''Eğitimli olmayan, bilim üretmeyen ülkeler, eğitimli ülkeler tarafından hesaba bile alınmıyor'' dedi.        

Konuk heyet adına konuşan edebiyat öğretmeni Mükremin Doğan, ''Bu yılki KPSS sınavlarında oluşan skandallar sonucunda mağdur olduklarını'' belirterek, sınavda başarılı olmalarına rağmen atamalarının yapılmadığını bildirdi. Bu işi maddiyat için istemediklerini belirten Doğan, ara dönemde de yapılması gereken atamanın gerçekleştirilmemesinden dolayı açıkta kaldıklarını, atamalarının yapıldığı takdirde eylül döneminde de olsa göreve başlayabileceklerini söyledi.        

Doğan, matematik öğretmeni olan Yalçın Topçu'nun kendilerini öğretmen kimliğiyle anlayabilecek en iyi kişi olduğunu bildikleri belirterek, Topçu'dan ''KPSS mağduru'' öğretmenlerin durumunu dile getirmesini ve yardımcı olmasını beklediklerini dile getirdi.
       

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...