KPSS'de kopya iddiasında bir gözaltı

KPSS'deki soruların çalınması ve kopya iddialarına yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde bugün gözaltına alınan Baki S. serbest bırakılırken arkadaşı olduğu iddia edilen 1 kişi ise gözaltına alındı.

02.09.2010 - 11:05

KPSS'de kopya iddiasında bir gözaltı

KPSS'de, ''Soruların çalındığı ve kopya çekildiği'' iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, dün Isparta'da gözaltına alınarak bugün Ankara'ya getirilen Baki S., adliyeye çıkartıldı.
        
Baki S., Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Ankara Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilerek, Ankara Adalet Sarayı'na getirildi.
        
Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren Baki S. serbest bırakıldı.   


ARKADAŞI GÖZALTINDA
İddialara yönelik Baki S'nin liseden arkadaşı olduğu öğrenilen Süleyman İ. jandarma tarafından gözaltına alındı.

Babasının kuyumcu dükkanında çalışan ve Konya'daki iki yıllık bir meslek yüksek okulundan mezun olduğu belirtilen Süleyman İ, Yalvaç Adliyesi'nde götürüldü. Süleyman İ'ye ait olduğu ve bazılarının arızalı olduğu kaydedilen birkaç bilgisayar kasasına da el konulduğu kaydedildi.        

KPSS ile ilgili iddialar konusunda bir süre önce Ankara Abdi İpekçi Parkı'nda açıklamalar yaparak iddiaları gündeme getirenlerden olan ve Yalvaç'ta yaşayan Hakan İnan da bazı konularda bilgi vermek üzere Yalvaç Adliyesi'ne gitti.        

Gözaltına alınan Süleyman İ'nin babası Mümin İ, oğluyla Baki S.'nin arkadaş olduğunu, Baki S'nin yaşadığı beldeden ilçe merkezine geldiğinde oğluyla görüştüğünü, zaman zaman bazı eşyalarını dükkana emaneten bıraktığını kaydetti.

Mümin İ, ''Oğlum Baki S. ile arkadaş olduğu için mi gözaltına alındı bilmiyorum. Oğlum bu yıl KPSS'ye de girmedi'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...