Kültür Eğitim Kurumları (Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji) öğrencileri, İsveç Kraliyet Bilim Akademisi tarafından Fizik ve Kimya alanlarında Nobel Ödülü’ne layık görülen Prof. Dr. Barry Barish ve Prof. Dr. Joachim Frank ile röportaj yapmak üzere 8 Aralık Cuma günü İsveç’in Stockholm kentine gidiyor.

Nobel ödüllüprofesörlerle Türkiye’den ilk röportajı gerçekleştirme ayrıcalığını yakalayan öğrenciler, ayrıca İsveç Kraliyet Ailesi’nin davetlisi olarak 10 Aralık Pazar günü Stockholm’de gerçekleşecek Nobel Ödül Törenine de katılacaklar. 

NOBEL ÖDÜL TÖRENİNE MİSAFİR OLACAKLAR

Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji’nin, gençlerin geleceğine entelektüel bir yatırım olarak tasarladığı üç günlük organizasyonda öğrenciler, Nobel ödüllü bilim insanlarıyla okul dergileri için yüz yüze röportaj gerçekleştirecek, ardından İsveç Kraliyet Bilim Akademisi’nin düzenlediği Nobel Ödül Törenine misafir olarak katılacaklar.

“Nobel Ödüllerinin İnsanlık İçin Önemi ve Nobel Farkındalığı Haftası” kapsamında Stockholm’e giden Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji öğrencileri, Prof. Dr. Frank ve Prof. Dr. Barish ile özel görüşme yapacak, Nobel Müzesini ve Nobel Konser Salonunu gezdikten sonra da Stockholm Büyükelçiliği’ni ziyaret edecekler.