İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi, Sanat Yönetimi ve Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi son sınıf öğrencileri, yürüttükleri gençlik projesi Liseliler 2010’u Değerlendiriyor! projesi kapsamında, devlet lisesinden özel liselere, anadolu liselerinden meslek liselerine kadar farklı bir çok okulu ziyaret ederek öğrencileri proje hakkında bilgilendiriyorlar.

İstanbul 2010 Gönüllü Programı’nın ortaklığında sürdürülen Liseliler 2010’u Değerlendiriyor! projesiyle kültürel çeşitliliği yansıtması açısından Şişli, Beşiktaş, Kağıthane, Ümraniye, Fatih, Kadıköy ve Beyoğlu gibi İstanbul’un çeşitli semtlerinden 60 lise ziyaret edilmesi hedefleniyor. Projede; İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında gerçekleştirilen etkinlikleri izleyen liseli öğrenciler, izledikleri etkinliklerin değerlendirmelerini yapacaklar ve çalışmaları Haziran 2010’da yayınlanması planlanan kitapçıkta bir araya getirilecek. Öğrenciler, "Liseliler 2010’u Değerlendiriyor!" web sitesindeki (map.bilgi.edu.tr/liseliler2010.html) tanışma formunu doldurarak projeye katılabiliyor.

Gençlerin kültüre katılımını artırmayı ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti’nin etki analizini yapmayı amaçlayan projede yer almak isteyerek tanışma formunu dolduran liseli öğrenciler, 6 Mart 2010 tarihinde İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde yapılacak tanışma toplantısında bir araya gelerek projeye ilk adımlarını atacaklar.