Lojistikte fırsat çok

Küreselleşmenin yükselen boyutları lojistik çalışanlarına oldukça fazla iş imkanı sunuyor. Lojistik mezunları üretim yapan fabrikalardan, lojistik firmalarına kadar her alanda iş bulabiliyorlar.

14.08.2015 - 11:36

Lojistikte fırsat çok

Öğrencilere kariyer tercihlerinde danışmanlık yapan Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları lojistiğin sadece taşımacılık olmadığını aksine depolama, ambalajlama, ürün yönetimi, sigorta, gümrük hizmetleri gibi alanları da kapsadığını belirtiyorlar. Uzmanlar, lojistiğin çeşitli dallara ayrılmasının mezunlar için farklı iş sahaları açtığını vurguluyorlar.

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri Merkezi uzmanları, lojistik mezunlarının işletmelerin taşımacılık (kara, hava, deniz ve demiryolu), dağıtım, sigorta, gümrük hizmetleri, satın alma, müşteri hizmetleri, pazarlama, üretim planlama, malzeme yönetimi, envanter yönetimi, depolama, dış ticaret departmanlarında çalışabileceğini belirtiyorlar.

Ayrıca Lojistik programı mezunları lojistik bilgi sistemi, iade işlemleri, etiketleme, paketleme, ayırma-birleştirme, rota planlaması ve araç optimizasyonu, sevkiyat planlaması, araç takip gibi alanlarda çalışabiliyorlar.

Sayfa Yükleniyor...