Mahkeme kararı uygulanınca sınıfı geçti

Mahkeme kararıyla Din  dersinden muaf tutulmasına rağmen bu dersten başarısız sayılarak sınıfta bırakılan Nazlı, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün mahkeme kararını uygulamaya koymasıyla sınıfını geçti. Nazlı'ya şimdi okul tarafından takdirname verilecek.

20.06.2011 - 18:02

Havacılar ilköğretim Okulu öğrencisi 11 yaşındaki Nazlı Şirin El, tüm derslerinin pekiyi olmasına rağmen Din Kültür ve Ahlak Bilgisi dersine girmediği için devamsızlıktan karnesine 1 notu verildi.


Okul idaresinin sınıf tekrarına karar verdiği nazlı Şirin El'in babası Hüseyin El, kızının Ankara 1. İdare Mahkemesi'nin kararıyla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf tutulduğunu söyleyerek bir dilekçe yazıp söz konusu mahkeme kararıyla birlikte Odunpazarı İlçe kaymakamlığı ile ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvurdu.

HATA SİSTEMDE
DHA'nın haberine göre; Eskişehir Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan, Nazlı Şirin El'in Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerine girmediği için e-okul sisteminin öğrencinin bu dersine otomatik olarak 1 notunu verdiğini söyledi.

Söz konusu mahkeme kararının resmi olarak henüz kendilerine ulaşmadığını da belirten Ceylan, "Buna rağmen biz babanın dilekçesiyle birlikte ilçe milli eğitim müdürlüğüne verdiği mahkeme kararının fotokopisini kabul ettik. Öğrencimizi mahkeme kararıyla bu dersten muaf sayarak bir üst sınıfa geçmesini kararlaştırdık. E-okul sistemine de bu öğrencimizin din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf tutulduğu ibaresin koydurduk" dedi.

TAKDİR BELGESİ ALACAK
Havacılar İlköğretim Okulu'na Nazlı Şirin El ve babası Hüseyin El ile birlikte giden Eğitim Hakları Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ozan Devrim Yay, bir süre okul yetkilileriyle görüştü. Yay, okul çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Vali Yardımcısı Ekrem Ballı bize Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan ile görüştüğünü ve Nazlı Şirin El'in sınıfının geçirileceğini söylemişti. Şimdi okul müdürü ile görüştük. Öğrencimiz şuanda sınıfını geçmiş. Nazlı Şirin El, hak ettiği takdir belgesini de okuldan alacak" dedi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...