Marmara Üniversitesi ve ISTAC’tan tahkim okulu

ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, Marmara Üniversitesi ile işbirliği sonucu “Tahkim Okulu” eğitimlerini başlattıklarını duyurdu.

01.11.2018 - 16:17

Marmara Üniversitesi ve ISTAC’tan tahkim okulu

İstanbul Tahkim Merkezi’nin (ISTAC) 7. Genel Kurul toplantısı dün gerçekleştirildi.

ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, Genel Kurulda kurumun faaliyetlerini anlatırken Marmara Üniversitesi ile işbirliği sonucu “Tahkim Okulu” eğitimlerini başlattıklarını duyurdu.

ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı konuşmasında şunları söyledi: “Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı ve İstanbul Tahkim Merkezi olarak ‘Tahkim Okulu’ adını verdiğimiz paneller serimizi bugün, 31 Ekim 2018 tarihinden itibaren başlatıyoruz. Farklı tecrübe düzeylerinden tahkim uygulamacıları ve tahkime ilişkin çalışmaları olan akademisyenleri bir araya getirerek tahkimin farklı boyutlarını ele alacağımız ve dört yıl sürmesi planlanan bu projemiz, her ayın son çarşamba günü saat 18.00-21.00 arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşecek. Her yıl Eylül-Haziran döneminde sunulan tebliğler, daha sonra birer cilt olarak kitaplaştırılacak.”

MASAYA YATIRILDI

Dün gerçekleştirilen ilk Tahkim Okulu panelinde “Tahkim Anlaşması Hazırlanması ve Temel İlkeler” masaya yatırıldı. İlk panelde, Marmara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Can Yöney ile Av. Ali Selim Demirel konuşmacıydı. 250’yi aşkın kişinin katılımıyla yoğun ilgi gören panele, ISTAC Başkanı Prof. Ziya Akıncı ve Av. Dr. İsmail Esin de müzakereci-yorumcu olarak katıldılar. Tahkim Okulu panellerini izlemek isteyenler, katılım için http://etkinlik.marmara.edu.tr/tahkimokulu adresinden kayıt yaptırabiliyor. Türkiye’de tahkim farkındalığını artırmak amacıyla ISTAC’ın yeni faaliyet döneminde eğitim ve tanıtım çalışmalarını yoğunlaştıracağını vurgulayan Başkan Ziya Akıncı, kurumun 19 Ekim 2017-31 Ekim 2018 dönemini kapsayan faaliyetleri için desteklerini esirgemeyen Genel Kurul üyelerine teşekkür etti. Başkan Ziya Akıncı, Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve üyeler Müjdat Keçeci, Hakan Öztatar, Rifat Bacanlı’dan oluşan Yönetim Kurulu, Genel Kurul’da yapılan oylama sonucu ibra edildi.

Sayfa Yükleniyor...