MBA yıldızları İstanbul'da buluşuyor

MBA programlarının en üst düzey isimleri ile binlerce başvuru arasından seçilen 500 öğrenciyi buluşturacak olan "Study in America" için geri sayım başladı...

04.10.2010 - 13:07

MBA yıldızları İstanbul'da buluşuyor

International Student Services (ISS) tarafından organize edilen ve 9 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirilecek olan "Study in America" panelinde ABD'nin eğitimde top 10 listesinde yer alan okulların dekanları ile çoğu Türkiye'nin seçkin üniversitelerinden mezun olmuş 500 civarında öğrenci buluşacak.

NYU Stern, George Washington University School of Business, Duke University School of Business, UNC University School of Business, Carniege Mellon Tepper University School of Business, Chicago Booth University School of Business, USC Marshall University School of Business, Cornell University The Johnson School katılımcı üniversiteler arasında yer alacak.

Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkan Yardımcısı Fatih Erdem de kendi MBA deneyimi hakkındaki edinimlerini ve kariyerine olan etkilerini genç profesyonellerle paylaşacak.

Panele ayrıca Dubai, Kazakistan, İsviçre, İtalya ve Romanya'dan da adaylar katılacak.

MİCHAEL JORDAN GİBİ ÜNLÜ BİR BASKETBOLCU OLMAK İSTERKEN...
ISS Kurucusu Tamer Türkman'ın hikayesi ise bir hayli ilginç... Türkman, Mersinli doktor bir baba ve Sivaslı bir ev hanımının oğlu. Aile 1960 yılında ABD'ye giderek yerleşiyor. ABD'de doğan ve Amerikan vatandaşı olan Türkman, Loyola Üniversitesi'nde okurken Michael Jordan ya da Magic Johnson gibi basketbolcu olmanın hayalini kuruyor. Ancak boyu 2.04 cm olmasına rağmen, NBA seçmelerinde başarılı olamıyor. O da hedef olarak MBA'yi seçiyor.

Türkman, Türkiye'de MBA yapmak isteyen öğrencilere danışmanlık yapmayı hedefliyor. İlk yıl sadece 5 öğrenciyi hiç para kazanmadan ABD'ye getiriyor... 

16 yıldır eğitim danışmanlığı yapan Türkman şimdiye kadar 2 binin üzerinde öğrenciye hizmet verdi. İki yıldır ise alanında zirve sayılacak Study in America panellerini düzenliyor.

DÜNYANIN EN İYİ OKULLARINI BİR ARAYA GETİRİYOR
Organizasyonun dünyada kendi alanında tek olduğunu belirten Türkman, şunları söyledi:

"Bu bir fuar değildir. Nicelik ve nitelik olarak üst düzey katılımın sağlandığı ve MBA'in tartışıldığı, genç profesyonellere MBA'in sağlayacağı katkıların konuşulacağı bir buluşmadır. MBA başvurusu sırasında yapılması ve yapılmaması gerekenlerin paylaşılacağı bir panel organizasyonudur. Dünyanın en iyi okullarını bir araya getiren tek panel olma özelliğine sahiptir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...