Medya ondan sorulur

Gelişen teknolojilerle birlikte medya hem şekil değiştirmeye başladı hem de gücünü artırdı. Yeni dünyanın ortaya çıkması medyanın da değişmesine ve donanımlı personele ihtiyaç duymasına neden oldu.

Haberler 28.08.2015 - 02:25

Medya ondan sorulur

Gazetecilik Bölümü mezunları, hem geleneksel hem de yeni medyada gazetecilik yapma olanağına sahipler. Basılı ve çevrimiçi gazetelerde, dergilerde, haber ajanslarında muhabirlik, editörlük, haber müdürlüğü, yazı işleri müdürlüğü, genel yayın yönetmenliği gibi çeşitli görevler alabilen Gazetecilik Bölümü mezunları, radyo ve televizyonların haber merkezlerinde de görev alabiliyorlar.

Ayrıca kamu ve özel sektörde basın danışmanlığı, basın ve halkla ilişkiler müdürlüğü Gazetecilik mezunlarını bekleyen iş alanlarından bazıları.

İş sahasının geniş olmasının yanında Gazetecilik birçok üniversitede kendine yer bulan bir bölüm. Bu durum öğrencilerin kendilerini geliştirmesini ve farklılaşmasını gerektiriyor. Nişantaşı Üniversitesi bu soruna çare bulan bir üniversite oldu.

Okulunda kurduğu haber atölyesi, bilgisayar laboratuvarı ile öğrencilerine uygulamalı eğitim veren Nişantaşı Üniversitesi, sektörün içinden eğitimcileriyle öğrencilerini iş dünyasıyla tanıştırıyor.

Ayrıca Nişantaşı Üniversitesi öğrencisine henüz okuldayken iş tecrübesi kazandırıyor. Kurduğu televizyon kanalı NISH TV ve radyosuyla Nişantaşı Üniversitesi sektörün ihtiyacı olan bireyleri yetiştiriyor.

Sayfa Yükleniyor...