'Megist' kapılarını açtı

Genç nüfusuyla dünyanın ilgi odağı olan Türkiye'de ilk kez kişisel gelişim ve mesleki eğitim fuarı gerçekleştiriliyor.

'Megist' kapılarını açtı

8 - 10 Aralık 2011 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen Megist 2011 (Mesleki Eğitim ve Kişisel Gelişim Fuarı) meslek değiştirmek ve kariyer planlamasını doğru şekilde belirlemek isteyenler için kapılarını açtı.

Fuarda yat kaptanlığından aşçılığa, moda tasarımcılığından ses mühendisliğine kadar pek çok alternatif meslek dallarının incelenebilme imkanı sunuluyor.

SES MÜHENDİSLİĞİ
Bu program yaratıcı ve müziğe karşı özel bir duyarlık sahibi, kayıt stüdyosu ve canlı yayın teknolojisiyle ilgilenen, ayrıca profesyonel olarak bizzat müzik prodüksiyonu veya radyo, film ve televizyon, tiyatro, müzikal vb. alanlarda görev almak isteyen kişilere yönelik. Ses ve kayıt uzmanları yetiştiriyorlar.

MODA TASARIMCILIĞI
Moda tasarımcılığı hayalindeki  işi yapmak isteyenlerin umut kapısı olan kurslar arasında başı çekiyor. Lise sonrası 3 yıllık 'Moda Tasarımı ve Yaratımı' programı, yüksek okul sonrası 1 yıllık 'Moda Tasarımı' ve 'Modelizm' programları sunuluyor.

ULUSLARARASI YAT KAPTANLIĞI
Bu sertifika programına katılım, zamanla kazanılan tecrübeler ve akabinde bir üst ehliyetlere geçiş ile, dünyanın hemen her yerinde yat ve mega yat kaptanlığı yapabilme şansını veriyor. 19 günlük eğitim süresininin bitirilmesi, yabancı dilin geliştirilmesi ve deniz üzerinde aktif hizmet aşamalarıyla, katılımcılar dünya denizlerine açılıyor.

Fuarın sponsorları arasında yer alan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İşkur, Mesleki Yeterlilik Kurumu gibi kamu kuruluşları dikkat çekerken, fuar Boğaziçi Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Turmepa gibi önemli kuruluşların katılımıyla ülkemizde verimli iş gücü yatarılması açısından da önem taşıyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...