Milletvekili maaşını öğrencilere dağıtacak

MHP'li Türkkan, maaşıyla 4 yıl boyunca 50 öğrenciye aylık 200 lira burs vermek için Kocaeli Valiliği ile protokol imzaladı.

29.08.2011 - 18:00

Milletvekili maaşını öğrencilere dağıtacak

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, milletvekili maaşını öğrencilere burs olarak verecek.

Locaeli Valisi Ercan Topaca, Türkkan'ın milletvekili seçilmeden önce ''milletvekili maaşını üniversite öğrencilerine burs olarak'' dağıtma isteğini kendilerine ilettiğini söyledi.        

Bu isteğin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Topaca, ''Türk milleti hayırseverlikte dünyada eşi ve benzeri olmayan bir anlayışa sahip. Hiçbir zaman kendinden olması, kendi çevresinden ve kendi dininden olması gerekmiyor, zor duruma düşmüş herkese el uzatan bir millet. Böylesine bir kültürden geliyoruz. Sayın vekilim de bu kültürün güzel bir örneğini verdi'' diye konuştu.       

Bursların üniversite öğrencilerine üniversite hayatı boyunca ciddi katkıda bulunacağını  umduklarını belirten Topaca, ''Öğrencilerin hayatlarını çok ciddi kolaylaştıracak, onların üniversitedeki maddi sıkıntısını giderecektir. Adeta taşmak üzere tencerenin içine bir maşrapa su koymak gibi bir şeydir. Tansiyonu düşürecek. İnşallah bu bursu alan öğrencilerimiz kendilerini daha fazla geliştirme imkanı bulacaklar. Ülkemize, devletimize ve ilimize önemli hizmetler yapacaklar'' dedi.        

Lütfü Türkkan ise tıp, hukuk, iktisadi ve idari bilimler fakültelerindeki ihtiyaç sahibi öğrencilere, seçimden önce verdiği söz üzerine milletvekili maaşını burs olarak verecek protokolü imzalamak için burada olduklarını söyledi.        

50 ÖĞRENCİYE AYLIK 200 LİRA
4 yıl süreyle Kocaeli Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı aracılığıyla 50 öğrenciye aylık 200 lira burs vereceğini belirten Türkkan, sözlerini şöyle sürdürdü:       

''Bursu dağıtacak olan, tarafsız bir şekilde seçilmesini sağlayacak olan sayın valimize ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Böyle bir şey yapacağımı duyurduğumda binlerce kişi benim mail adresime, sosyal paylaşım sitelerine müracaat edip biz bu bursu nasıl alacağız diye sordu. Burs bir öğrenci için çok önemli. Ben de bursla okudum. Umuyorum biz de bir sıkıntısı olan, hayatını daha iyi idame ettirmek isteyen başarılı öğrencilere katkıda bulunacağız.''        

Konuşmaların ardından Kocaeli Valisi Topaca ile Türkkan, Yüksek Öğretim İçin Şartlı Eğitim Yardım Protokolü'nü imzaladı.        

Burs başvurusu için 1-30 Eylülde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının internet sitesinden alınacak başvuru formu doldurulduktan sonra Kocaeli Valiliğine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı birimine teslim edilecek. Sekiz ay boyunca ödenecek olan bursu Türkkan, vakfın hesabına yatıracak. Öğrenciler, vakıf aracılığıyla burslarını alacak. Burs alacak öğrencilerin 10'unu Türkkan, diğer 40'ını Kocaeli Valiliği belirleyecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...