Moda yönetimi programı açılıyor!

Moda sektörüne bütünleşik bir bakış açısı sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Yönetimi Programı, ekim ayında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde kapılarını açıyor!

Haberler 16.06.2010 - 09:32

İki yıllık sertifika programının eğitim kadrosunda Banu Bora, Ela Cindoruk ve Mehtap Elaidi gibi isimler yer alıyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Yönetimi Programı'nın tanıtımı 24 Haziran'da 18.30 - 21.00 saatlerinde Santral Kampüsü E3 101'de gerçekleştirilecek. Toplantıya Emel Kurhan, Ferhan İstanbullu, Fatoş Ahunbay, Banu Bora, Ela Cindoruk, Engin Altaş, Bikem İbrahimoğlu, Melis Pekand, Alex Akimoğlu, Mehtap Elaidi gibi moda dünyasının ünlü isimleri katılacak.

Moda endüstrisi için konsept geliştirmeden, satış aşamasına kadar bilgi birikimine sahip oyuncular yetiştirmeyi amaçlayan program ekim ayında açılacak. Programda; strateji, finans, pazarlama, stratejik inovasyon, ürün kaynaklandırılması, tedarik zinciri yönetimi, temel moda tasarımı ve perakende yönetimi eğitimleri desteğiyle pazar stratejileri ve kültürleri gibi konularda dersler yer alacak.

Moda sektörüne bütünleşik bir bakış açısı sunan Moda Yönetimi Programı'nın tasarım sektörünün farklı alanlarında faaliyet gösteren profesyoneller ve akademisyenlerden oluşan uluslararası eğitim kadrosunda şu isimler yer alıyor: Serhan Ada, Fatoş Ahunbay, Elif Akarlılar, Sibel Asna, Engin Atlaş, Alex Akimoğlu, Banu Bora, Ampelio Bucci, Anne Chapelle, Ela Cindoruk, Eda Çataklar, Mehtap Elaidi, Bikem İbrahimoğlu, Ferhan İstanbullu, Emel Kurhan, Giovanni Lanzone, Eray Makal, Milia Maroun, Francesco Morace, Melis Pekand, Şenay Tanşu.

Moda Yönetimi Programı'nda moda, tasarım, işletme, yönetim gibi kavramlar tartışılacak ve kavramları besleyen düşünce alanları tanıtılacak. Ayrıca yaratıcı düşünce pratikleri irdelenerek katılımcıların vizyonlarını açacak örnekler paylaşılacak. İşletme ve yönetimle ilgili pratikler incelenecek. Perakendecilikle ilgili nosyonun kazandırıldığı ve sektörün öncü profesyonellerinin desteklediği sertifika programı, tasarımcıları, yöneticileri, moda tasarımına ilgi duyan kişileri hedefliyor. Moda Yönetimi Programı'na lisans düzeyinde eğitim almış ve iyi derecede İngilizce bilen herkes başvurabiliyor.

Programla ilgili detaylı bilgi için 'www.moda.bilgi.edu.tr' adresini ziyaret edebilirsiniz.


Sayfa Yükleniyor...