Modern dünyayı onlar şekillendiriyor

Endüstriyelleşen dünyanın en önemli parçalarından bir tanesi makine mühendisleri… Makineler, enerji ve imalat yöntemiyle ilgilenen makine mühendislerine sektörler büyük ihtiyaç duyuyor.

08.08.2015 - 14:28

Modern dünyayı onlar şekillendiriyor

Mühendislik faaliyetlerinin en eskilerinden olan makine mühendisliği, gelişen endüstri için vazgeçilmez unsurdur. Endüstrinin tüm dalları için makineler, donanımlar tasarlar ve imal ederler. Tribün sistemleri, hafriyat makineleri, besin işleyiciler, iklimlendirme ve soğutma sistemleri, yapay kalpler, uçaklar, dizel lokomotifler, otomobiller makine mühendislerinin yaptıklarına örnek olarak gösterilebilir.

Nişantaşı Üniversitesi gibi yüksek eğitim kurumları, endüstri dünyasının personel ihtiyacını karşılamak için bünyelerinde Makine Mühendisliği Bölümü’ne yer veriyorlar. Temel olarak matematik ve fizik bilimlerine dayanan Makine Mühendisliği eğitimi için uygulama oldukça önemlidir. Öğrencilerine ve iş dünyasına fayda sağlayan Nişantaşı Üniversitesi bu birlikteliği sağlayan üniversite olarak öne çıkıyor.

Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerine ısı bilimi, akışkan bilimi, malzeme bilimi, katı mekaniği ve mekanik tasarım gibi teorik derslerin yanında uygulamalı dersler de veriyor. Böylece öğrenciler iş hayatına hazır hale geliyorlar. Staj fırsatlarıyla da öğrencisine destek olan Nişantaşı Üniversitesi, okuldayken iş deneyimi kazandırıyor.

Sayfa Yükleniyor...