Muaf olduğu dersten zayıf aldı!

Mahkeme kararıyla 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi' dersinden muaf tutulan ilköğretim okulu beşinci sınıf öğrencisine zayıf not verilerek sınıfta bırakıldığı iddia edildi.

19.06.2011 - 11:15

Muaf olduğu dersten zayıf aldı!

Eğitim Hakları Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Ozan Devrim Yay, basın toplantısında hazır bulunan Hüseyin El'in, 11 yaşındaki kızı Nazlı Şirin El'in 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi' dersinden muaf tutulması için Ankara 1. İdare Mahkemesi'nden karar aldırdığını hatırlattı.

Hüseyin El'in, mahkeme kararının gereğinin yapılmasını okul idaresinden talep ettiğini söyleyen Ozan Devrim Yay, "Buna rağmen Nazlı Şirin El, mahkeme kararıyla muaf olduğu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden başarısız sayılmıştır" dedi.

DHA'nın haberine göre; Nazlı Şirin El'in karnesinde 'Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi' ders notunun 1 (başarısız) yazıldığını diğen notlarının 'pekiyi' olduğunu gösteren Ozan Devrim Yay, şunları söyledi:

"Mahkeme kararına rağmen Nazlı Şirin El, mahkeme kararıyla muaf olduğu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden başarısız sayılarak sınıfta bırakılmıştır. Tüm arkadaşları bir üst sınıfa geçmenin sevincini yaşarken, mahkeme kararına rağmen Nazlı Şirin El ve ailesi mağdur edilmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı ve Eskişehir Valiliği'ni ayrıca diğer tüm yetkilileri uyarıyoruz. Nazlı Şirin El'e yapılan hukuk dışı uygulamayı ortadan kaldırmalarını istiyoruz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...