Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? MEB, branş ve kontenjan sayısını açıkladı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak öğretmen atamaları birçok öğretmen adayının gündeminde. Öğretmen atamalarında hangi branşlara alım yapılacağı ve kontenjanlar merak konusu oldu. Açıklanan rapora göre 138 bin öğretmen açığı bulunuyor. İşte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un son açıklaması…

Haberler 27.01.2021 - 13:41

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? MEB, branş ve kontenjan sayısını açıkladı mı?

MEB 2021 öğretmen atamaları branş ve kontenjanları merak ediliyor.

Corona virüs nedeniyle 138 bin öğretmen açığı olduğu belirtilirken öğretmen adaylarının gözü, MEB’den gelecek olan öğretmen atama haberlerinde. 

2021 MEB ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN? KONTENJAN SAYISI AÇIKLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un öğretmen ataması ile ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Takvimin henüz belirlenmediğine değinen Ziya Selçuk, “Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum” dedi. Öğretmen ataması kontenjanlarını ihtiyaçlara göre şekillendirileceğine ifade eden Ziya Seçuk, “Milli Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ayrıca, “Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabii bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçe ile ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağı ile ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra brans dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa patlaşırdık” ifadelerini kullandı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...