'Öğretmenim türbanımı zorla aldı'

Sağlık Meslek Lisesi öğrencisi, öğretmeninin “türbanını zorla alıp başını duvara vurduğu” iddiasıyla polise başvurdu.

12.05.2011 - 11:15

'Öğretmenim türbanımı zorla aldı'

Olay, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Atatürk Sağlık Meslek Lisesi'nde gerçekleşti.

İlçe Emniyet Müdürlüğüne giden F.Ç., bir arkadaşıyla okul koridorunda karşılaştıkları öğretmenleri B.H.’nin “Okula türbanla giremezsiniz” diyerek başörtüsünü aldıktan sonra başını duvara vurduğunu öne sürerek şikayette bulundu. Şikayet üzerine Öğretmen B.H. de Burhaniye Emniyet Müdürlüğüne çağrıldı.

‘SADECE UYARDIM’
Öğrencisinin başını duvara vurduğu iddialarını kabul etmeyen B.H., öğrencileri sadece okul içinde türban takmamaları konusunda uyardığını kaydetti. B.H., emniyet çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Ben sadece türbanla okula giremeyeceklerini söyledim. Başlarından türbanı almam ve başlarını duvara vurmam büyük iftira. Kesinlikle yalan söylüyorlar” dedi. Bu arada, öğrencilerin iki ay önce öğretmen B.H. hakkında türbanlı oldukları için yazılı kağıtlarını yırttığı iddiasıyla Milli Eğitim İlçe Müdürlüğüne şikayette bulundukları, bunun üzerine, B.H’nin “Bir maaş kesme, uyarma ve kınama cezası aldığı” öne sürüldü.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Aslan, yaptığı açıklamada, “Bu öğretmenimiz daha önce de benzer olayları sıkça yaşayan birisi. Kendisi defalarca bu konularda uyarılmasına rağmen işin sanki bir provokasyon oluşturmak suretiyle böyle bir olaya karışmış. Müfettişlerimiz gerekli soruşturmayı yapacaklar” dedi.

‘KIZIM RAPOR ALDI’
Bir kargo firmasında işçi olarak çalışan baba Hasan Ç., kızının olaydan sonra Burhaniye Devlet Hastanesinden “kafa travması” teşhisi ile 1 günlük rapor aldığını söyledi. Hasan Ç., “Kızım beni, olaydan 30-40 dakika sonra telefondan aradı. Ağlıyordu. Tam olarak ne dediğini anlamadım. Yarım saat sonra tekrar beni aradı. Karakolda olduğunu ve ifade verdiklerini söyledi. Okuldaki bir öğretmeninin de kendisine yardımcı olduğunu söyledi bana. Çok üzüldük. Bir öğretmene yakışmayan bir hareket. Olmaması gerekirdi. Ne diyeceğimi bilemiyorum” diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...