Okan Üniversitesi’nin bilimsel eğitim altyapısı ve birikiminden aldığı güçle kurulan Okan Koleji ikinci şubesini Ataşehir’de açıyor. "Anaokulundan üniversiteye" uzanan eğitim yolculuğunda Okan Koleji öğrencilerini bilgiyi gereksinimleri doğrultusunda kullanabilen, akademik yönden donanımlı, araştıran, sorgulayan, iletişim becerileri gelişmiş, öz güveni yüksek, başarılı ve mutlu bireyler olarak yetiştiriyor.

Öğrencilere üst düzeyde bilimsel ve kaliteli eğitim ortamları sunuluyor. Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve gücü ile bilim, sanat ve sosyal alanlarda güçlenerek ilerleyen Okan Koleji, öğrencilerinin daha da iyi yetiştirilmesi için öğretmenlerine Eğitim Fakültesi’ndeki akademisyenler tarafından hizmet içi eğitimler ve bireysel danışmanlık eğitimleri veriliyor.

MODERN KAMPÜS

Ataşehir kampüsü 14.000 m2 kapalı alan ve 2.400 m2 bahçe alanında kurulu kampüste öğrencilere; ferah, güvenli iç mekânları ve derslikleri, yabancı dil derslikleri, mini golf stüdyosu, yüzme havuzu, kapalı spor kompleksi, güzel sanatlar atölyeleri, piyano, müzik orkestra odası, fizik, kimya, biyoloji-bilişim teknolojileri laboratuvarları, zengin kütüphanesi, tiyatro ve dans stüdyoları ile bilişsel, fiziksel ve sosyal gelişimlerine en üst düzeyde katkı sağlayacak eşsiz bir altyapı olanağı sunuyor.

ÖĞRENCİLERİ YAŞAMA HAZIRLIYOR

Okan Koleji’nde öğrenciler sadece sınava hazırlanmıyor, öğrenmeyi proje mantığı ile yönlendirirken öğrenciyi merkeze alarak sürecin ana parçası ve şekillendiricisi olmasını sağlıyor, koçluk becerileri ile donatılmış öğretmenleri sayesinde her öğrencinin farklı olduğunu biliyor, gelişimlerini destekleyecek programlar uyguluyor.

Yüksek donanımlı fizik-kimya-biyoloji-matematik ve bilişim laboratuvarları, yaklaşık 6 bin kitap, başta Britannica olmak üzere online araştırma veri kaynaklarına sahip kütüphanesi her türlü bilgiye erişen öğrenciler araştırarak, yaparak, yaşayarak öğreniyorlar.

İNGİLİZCENİN YANINDA ÇİNCE, ALMANCA, İSPANYOLCA VEYA FRANSIZCA 2. YABANCI DİL

Okan Koleji Ataşehir Kampüsü’nde öğrencilere anaokulundan itibaren, anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından verilen İngilizce eğitiminin yanında Çince (Okan Üniversitesi Konfüçyus Enstitüsü desteği), Almanca, Fransızca veya İspanyolca dillerinden birini ikinci yabancı dil olarak veriliyor.

ÜNİVERSİTE SINAVLARINDA %100 BAŞARI

Merkezi sınavlara hazırlık sürecini dört yıla yayan Okan Koleji, 9.sınıflarda 156 saat 10. sınıflarda 468 saat ek hafta içi sınavlara hazırlık ders saati, 11. sınıflarda 789 saat ve 12. sınıflarda 1170 saat dersi, hafta içi, sömestr, ağustos dönemi ve hafta sonu kurslarında ücretsiz veriyor.

10. sınıflarda minimum 8 deneme sınavı, 9. ve 10. sınıflarda 8 deneme sınavı, 11. sınıflarda minumum18 YGS ve ders deneme sınavı,12. sınıflarda 25 YGS /13 LYS deneme sınavı ile uygulanan üniversite hazırlık sistemi ile tüm mezunlarını hedefledikleri üniversitelere %100 başarı ile yerleştiriyor.

Alanında uzman koçluk becerisine sahip eğitmenler, öğrencilere birebir etüt, mesleki rehberlik ve tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. Uygulanan dış merkezli ulusal deneme sınavlarının sonuçları ölçme değerlendirme merkezi uzmanları tarafından analiz ediliyor ve öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre ders çalışma programı hazırlanıyor. Bu deneme sınavlarıyla öğrenciler gerçeğe çok yakın YGS/LYS deneyimi yaşama imkanı buluyor ve bireysel değerlendirilmeleri doğrultusunda kazanımlarını tamamlamak amaçlı ücretsiz bireysel, grup ve toplu sınıf çalışma programlarına yönlendiriliyor. Rehberlik ve psikolojik danışman, sınıf ve ilgili branş öğretmenlerinin çok yakından takibi, alan tercih danışmanlığı ve katıldıkları özel kişisel gelişim seminerleri ile Okan Koleji öğrencileri tüm üniversite hazırlık sürecini mutlu ve huzurlu geçirerek başarılı sonuçlar alıyor.

Okan Üniversitesi’ni tercih eden öğrencilerine %50 burs ile okuma imkanı ve Miami’deki Okan International University (OIU) ile çift diploma imkanı sunuluyor.

GELECEĞİN SANATÇI VE SPORCULARINI YETİŞTİRİYOR

Yetenek Geliştirme Programı ve programa bağlı aktivite kulüpleri ile öğrencilerini birçok sanat, spor alanına yönlendirip geleceğin sanatçı ve sporcularını yetiştiriyor. Türkiye’de müfredatına golf branşını adapte etmiş ilk pilot okul olan Okan Koleji spora verdiği önemi de ortaya koyuyor. Öğrencilerin güçlü yönleri keşfederek, yeteneklerini en iyi şekilde kullanmalarına olanak sağlıyor.