NTV

Okan Koleji’nde 100. gün şenliği

Eğitim

Okan Koleji Anaokulu ve İlkokulu öğrencileri okullarındaki 100’üncü günlerini matematikten resme ve müziğe uzanan farklı etkinliklerle kutladı.

Heyecan, sevinç ve merakla Okan Koleji’nin kapısından ilk kez eğitim hayatına adım atan öğrenciler 100. günü tamamlamanın mutluğunu öğretmen ve velileriyle birlikte yaşadı.

İstanbul’un en yeşil kampüslerinden birine sahip olan Okan Koleji’nde eğitim görmenin avantajını yaşayan anaokulu ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri 100. günde velileri ile birlikte hazırladıkları şapka ve pelerinleri giyindi.

100. güne özel grup etkinlikleri yaparak eğlenen öğrenciler üzerinde 100 sayısından oluşan gözlükler takarak oyunlar oynadı, dans ederek Türkçe-İngilizce şarkılar söyledi.

Giriş kapısından başlayarak tüm okulda dolaşan ve üzerinde 1’den 100’e kadar sayılar yer alan ayak izlerini takip ederek 100 sayısına ulaşan Okan Koleji Anaokulu öğrencileri, 100 geometrik şekil kullanarak 100 rakamını oluşturdu. 100 bardak ile kule yaptı, 100 adımda nereye kadar gidebileceklerini öğrendi, 100 rakamı olan tişörtlerini el baskısı ve parmak baskısı ile süsledi, 100 sayısının içine sınıfça çekilen fotoğraflarını yapıştırarak bir tablo oluşturdu.

Minikler ardından 100 adet patlamış mısırı büyük bir patlamış mısır paketi görselinin içine ve etrafına yapıştırdı.

100’e kadar ritmik sayma odaklı ve matematiği sevdirme amaçlı çeşitli grup etkinlikleri yapılan 100. günde, becerilerini geliştirme fırsatı yaratılan öğrenciler eğlenerek öğrenmeyi gerçekleştirdi.

İlkokul öğrencileri ise heyecan ve keşif duygusu ile dolu 100. gün içinde okuma-yazma, sayma ve okul kurallarına uyma gibi birçok beceri kazandılar. Sınıf ve koridor panolarına 100. günle ilgili süslemeler hazırlayan öğrenciler, üzerinde yıldız, boncuk gibi çeşitli süslemelerle 100 yazan birbirinden farklı taç ve maskeler hazırladılar. 100 adet mandalla çerçeve yapan öğrenciler, 100 adet boncuklu kürdanla da kirpi yaptılar.

Sınıf öğretmeni Vildan Eti’nin yazdığı ve müzik öğretmeni Çiğdem Doğmuş’un bestelediği 100. yıl şarkısını söyleyen ve 100 rakamı şeklinde kurabiyeler ikram edilen öğrenciler, eğlence ve bilgi dolu bir 100. gün kutlaması gerçekleştirdi.

ANAOKULUNDA 2. YABANCI DİL

Okan Üniversitesi’nin bilgi birikimi ve tecrübesiyle kurulan Okan Koleji’nde anaokulu-ilkokul-ortaokulu ve sise seviyelerinde verilen dünya standartlarındaki eğitim ile iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, özgüveni yüksek, sosyal bireyler olarak yetişiyor.

Okan Koleji, anaokulundan itibaren İngilizce eğitiminin yanında Çince, Rusça, Fransızca veya İspanyolca dillerinden birini daha ikinci dil olarak öğrencilerine veriyor. Türkiye’de müfredatına golf branşını adapte etmiş ilk pilot okul olan Okan Koleji spora verdiği önemi de ortaya koyuyor.

Okan Koleji’nde, fizik, kimya, fen ve teknoloji laboratuvarları, teknoloji ve tasarım derslikleri, konferans salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, tenis kortları, basketbol-futbol sahaları, çok amaçlı kapalı spor salonu, golf sahaları, kütüphane, güzel sanatlar uygulama atölyeleri, sosyal faaliyet stüdyoları ile öğrencilerin kendilerini sosyal ve sportif alanda geliştirebilecekleri fiziki imkanlar sunuluyor.

Okan Koleji yurt dışında sayılı eğitim kurumunda kullanılan ve öğrencinin derse ilgisini artıran 3 boyutlu eğitimi de öğrencileriyle buluşturuyor. İngilizce içerikli 3D eğitim ile öğrencilerinin potansiyellerini ve performanslarını en üst seviyeye çıkarmak amaçlanıyor.

ÜNİVERSİTE SINAVINDA %100 BAŞARI

Okan Koleji, öğrencilerine ücretsiz olarak yoğun TEOG ve üniversite hazırlık kursları vermekle birlikte daha lisedeyken üniversite hayatı ile etkileşimlerini başlatıyor, onlara Okan Üniversitesi’nde yüzde 50 burslu okuma imkânı sunuyor. 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk mezunlarını veren Okan Koleji Lisesi, üniversite sınavında %100 başarı sergiledi. Lisenin mezunlarının tamamı lisans düzeyinde fakültelere yerleşmiştir.

ETİKETLER