Okan Üniversitesi’nden 25 milyon dolarlık kültür merkezi

Okan Üniversitesi üniversite etkinliklerinin yanı sıra kongre, tiyatro, konser gibi organizasyonlar için dışarıdan da kullanılabilecek İstanbul’un en büyük ikinci Kültür, Sanat ve Kongre Merkezini açmaya hazırlanıyor.

09.08.2018 - 10:11 | Son Güncelleme : 09.08.2018 - 10:16

Okan Üniversitesi’nden 25 milyon dolarlık kültür merkezi

Okan Üniversitesi İstanbul’un en büyük ikinci Kültür, Sanat ve Kongre Merkezini açmaya hazırlanıyor.

1550 kişilik çok amaçlı bir konferans salonuna, 4 katlı bir kütüphaneye ve sergi salonuna, fuaye ve kokteyl alanlarına ev sahipliği yapan Bekir Okan Sanat, Kültür ve Kongre Merkezi 25 milyon dolara mal oldu.

Merkez, eylül ayından itibaren İstanbul’un en büyük ikinci sanat merkezi olarak hizmet verecek. Merkez, Üniversite etkinliklerinin yanı sıra kongre, tiyatro, konser gibi organizasyonlar için de dışarıdan kullanıma açık olacak.

EĞİTİME 300-400 MİLYON DOLAR HARCADIK

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Okan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Okan, hastanelerle birlikte eğitim yatırımına 300-400 milyon dolar harcadıklarını belirterek; “Sağlık eğitimine önemli yatırımlar yaptık. Tuzla’da Okan Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Acıbadem’de Polikliniğimiz, Mecidiyeköy ve Tuzla’da diş hastanelerimizle Türkiye’nin sağlık sektörüne önemli katkılarda bulunduk. Öğrencilerimiz burada pratik eğitim alma imkanına sahip. Ayrıca işe alımlarda mezunlarımıza öncelik veriyoruz. Mezunlarını işe yerleştirme hızında 12. üniversiteyiz” açıklamalarında bulundu.

OKAN TOWER MIAMI’DE KONUTLAR TÜRKİYE’DEN UCUZ

ABD’nin Miami kentinde yapacakları 70 katlı Okan Tower projesinden de bahseden Bekir Okan, "Miami’de temel atmadan 30-40 dairemiz satıldı bile. Konut fiyatları Türkiye’den ucuz. Metrekaresi 7 bin dolar. Toplam yatırım 300 milyon dolar. Okan Tower 4 yıl sonra tamamlanmış olacak" dedi.  

İSTANBUL OKAN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNİ İŞ YAŞAMI İÇİNDE YETİŞTİRİYOR

İş yaşamına en yakın üniversite vizyonu doğrultusunda aralarında 700’den fazla şirket-kurum ile staj ve O’COOP COOPerative Learning-İşyerinde Eğitim Programı işbirlikleri bulunan İstanbul Okan Üniversitesi, öğrencilerinin paydaş şirket ve kurumlar bünyesinde çalışmalarını sağlayarak iş bulma alternatiflerini zenginleştiriyor. Öğrenciler Markalı Ders’lerle bizzat profesyonellerden eğitim alıyorlar.

İstanbul Okan Üniversitesi olarak araştırma ve proje geliştirme imkânlarımız ile iş yaşamına, toplumsal ve bilimsel gelişmeye katkıda bulunmak amacıyla, ulusal ve uluslararası ARGE proje ortaklıkları ve fon imkânları oluşturulmasına özel önem vermekteyiz.

Üniversitemizde akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizle geliştirilen Türkiye’nin ilk
sürücüsüz araç projesi OKANOM’un da aralarında bulunduğu ulusal ve uluslararası
AR-GE projeleri ile ülkemizin gelişimine katkıda bulunuyoruz. AR-GE Bölümümüz her yıl üniversitemize önemli fon desteği sağlıyor. Kurduğumuz AR-GE merkezlerinde öğrencilerimize sanayi ile işbirliği içinde uluslararası projelerde çalışma imkanı sunuyoruz.

Ayrıca iş birliği içerisinde olduğumuz şirketler bünyesinde AR-GE ve Tasarım
Merkezleri kurulmasına destek vererek, ortak AR-GE proje çalışmalarımızı daha
da zenginleştiriyoruz. Böylece iş dünyasının içinde kurulan AR-GE ve Tasarım
Merkezlerimiz aracılığıyla birbirine entegre iç içe geçmiş Üniversite Sanayi işbirliğini
farklı bir boyuta taşımış oluyoruz.

2017 yılı içinde yapılan IPA II proje başvurularının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmelerinde İstanbul Okan Üniversitesi’nin iki projesi desteklenmeye değer bulunan projeler arasında yer aldı. İstanbul Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülen diğer uluslararası projelere eklenecek ve toplam bütçesi 30 milyon TL’yi bulan bu yeni çalışmalar, ülkemizde otomotiv endüstrisinin dünya pazarlarında öncü ve önemli bir yer tutmasında kritik önem taşıyor.

Okan Üniversitesi Kampüsü

Okan Üniversitesi Kampüsü


5 MİLYON EURO BÜTÇELİ PROJEYİ AVRUPA BİRLİĞİ ONAYLADI

Mühendislik Fakültemizin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteğe değer bulunarak protokol imzaladığı OPINA başlıklı yaklaşık 5 milyon euro bütçeli IPA II projesi başvurusu, Avrupa Birliği tarafından hiçbir değişiklik önerisi olmadan kabul edildi. Araştırma ve Proje Geliştirme Koordinatörlüğümüz önderliğinde sürdürülecek proje sonunda, uluslararası düzeyde de akıllı ve haberleşen otomotiv sistemleri teknolojilerinde önemli bir merkez olarak hizmet vermeye başlayacağız.

MARKALI DERSLERDE PROFESYONELLER İLE BULUŞUYORLAR

Girişimcilik Dersi, İngilizcenin yanında Çince, Rusça, Arapça ikinci dil eğitimi, Kariyer ve Yaşam Programı, Happy Life ve Miami’de kurulan Okan International University, Okan Üniversitesi Hastanesi, Okan Üniversitesi Acıbadem Polikliniği, Mecidiyeköy ve Tuzla’daki Okan Üniversitesi Diş Hastaneleri, Avrupa Yakası’ndaki Mecidiyeköy, Bahçelievler Kampüslerimiz gibi olanaklarımız ve farklılıklarımız var. 

Üniversitemizin sloganı “İş Yaşamına En Yakın Üniversite”. Bu nedenle kuruluşumuzdan itibaren mütevelli heyetimizde iş insanları yer aldı. Türkiye’deki ilk “Girişimcilik Dersi”ni 2008 yılında biz başlattık. Birinci sınıftan itibaren öğrencilerimizi iş yaşamına hazırlayıp, uygulamaya dönük çalışmalarımızla teori ve pratiği bir araya getiriyoruz.

Kariyer Merkezimizin sunduğu staj imkanlarının yanı sıra uygulamakta olduğumuz İşyeri Destekli Eğitim (O'COOP COOPerative Learning ) ile öğrencilerimiz lisans eğitimi sırasında bir iş yerinde çalışıyor. Öğrencilerimizin öğrenim gördükleri lisans programı ile ilgili işyerlerindeki faaliyetlere katılmalarını sağlayarak, öğrenim süresinde aldıkları bilgilere dayalı uygulama becerisi kazandırıyoruz.

Sektör lideri şirket ve kurumlar ile oluşturulan Markalı Dersler ile öğrencilerimizin sektör uygulamaları ve tecrübeleri hakkında bizzat profesyonellerden eğitim alma imkanı bulunuyor. Markalı Dersler ile anlaşmalı şirketlerin yönetici yetiştirme (MT) programlarını akademik müfredat içerisine entegre ederek şirketlerin kendi insan kaynaklarını seçmelerine ve yetiştirmelerine imkan sağlıyoruz.

PROMES: SANAYİ İLE İÇ İÇE MÜHENDİSLİK EĞİTİMİ

İstanbul Okan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri Promes Programı ile, sanayi projelerinde çalışarak birinci sınıftan itibaren gerçekçi bir ürün tasarımında yer alıyor. Öğrenciler eğitimlerinin en başından itibaren yenilikçi ürün geliştirme projeleri üzerinde çalışırken, araştırmacılarla, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle ve sanayi ile sürekli etkileşim içinde kalma şansı da yakalıyor. 

OKAN ÜNİVERSİTESİ DOĞRU TERCİH'TE 

Sayfa Yükleniyor...