Okul kayıt sorgulama nasıl yapılır? (Çocuğum hangi okula gidecek?)

Öğrenciler hangi okullara gideceğini merak ediyor. Ebeveynler ve öğrenciler sürecin nasıl ilerleyeceğini ve istedikleri okulu seçip seçemeyeceklerini araştırmaya başladı. İşte okul kayıt sorgulama hakkında merak edilen detaylar…

08.01.2021 - 15:10

Okul kayıt sorgulama nasıl yapılır? (Çocuğum hangi okula gidecek?)

Yeni okul kayıt dönemi ile birlikte çocuklarının kaydını yaptırmak isteyen ebeveynler, çocuklarını hangi okullara gönderebileceklerini merak ediyorlar. Peki okul kaydının nasıl yapılacak, süreç nasıl ilerleyecek?

OKUL KAYIT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan E-Okul sistemi ile birlikte öğrenciler hangi okula gidebileceklerini öğrenebiliyorlar. 

ÇOCUĞUM HANGİ OKULA GİDECEK?

Çocuğunuzun hangi okula gideceğini ve eğitim hayatı ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri E-okul Yönetim Bilgi Sistemi internet adresine girerek "Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi" ekranına tıklayın.

Daha sonrasında öğrencinin T.C kimlik numarası ve okul numarasını girerek sisteme kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

OKUL KAYIT SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında da öğrenciler E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden okul kayıt sorgulama işlemini yapabilecekler.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan sonra, yapılan duyuru linkine tıklayarak öğrencinin T.C kimlik numarası ve doğum tarihi bilgileri ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni dönem için kayıt sorgulama duyurusunun ne zaman yayımlanacağına dair bir tarih verilmedi. 

Sayfa Yükleniyor...