Okullar ne zaman açılacak? (Lİselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor?)

1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıfların 12 Ekim'de başlamasının ardından 5. ve 9. sınıfların yüz yüze eğitime ne zaman başlayacağı da belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Orta okullarda 5.sınıf liselerde 9. sınıfları da yüz yüze eğitime 2 Kasım'dan itibaren dahil ediliyoruz" dedi.

21.10.2020 - 14:31

Okullar ne zaman açılacak? (Lİselerde yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor?)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan, 5. ve 9. sınıfların yüz yüze eğitime 2 Kasım'dan itibaren başlayacağını belirterek, "Orta okullarda 5.sınıf liselerde 9. sınıfları da yüz yüze eğitime 2 Kasım'dan itibaren dahil ediliyoruz. Lisans seviyesindeki öğrencilerimiz için Stajyer Araştırmacı Burs Programı'nı başlatıyoruz. Lisans eğitiminin her seviyesindeki 1000 gencimiz, TÜBİTAK Enstitülerinde ya da TÜBİTAK tarafından desteklenen araştırma projelerinde görev almak suretiyle bu programdan yararlanabilecek" dedi. 

12 Ekim'de ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflarda yüz yüze eğitim başlamıştı.

Corona virüs önlemleriyle gerçekleştirilen yüz yüze eğitim haftada 2 gün, toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün, toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 )olarak uygulanıyor.

Lise hazırlık sınıfları ve 12'inci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılıyor.

ÜNİVERSİTELERDE YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan üniversitelerde yüz yüze eğitimle ilgili olarak da, "İnşallah mümkün olan en kısa sürede, diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

NTV ÖZEL: YASAĞI DELİP TÜM ÖĞRENCİLERİ OKULA ÇAĞIRDILAR

Sayfa Yükleniyor...