Okullar ne zaman başlayacak 2020? (Telafi eğitimler ne zaman yapılacak?)

Milli Eğitim Bakanlığı, "Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi başlayacak ve üç hafta sürecek" açıklamasında bulundu. Bakan Selçuk ise konuya ilişkin, telafi eğitimin zorunlu olmayacağını açıkladı.

ntv.com.tr 18.06.2020 - 11:33

Okullar ne zaman başlayacak 2020? (Telafi eğitimler ne zaman yapılacak?)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını ve üç hafta süreceğini bildirdi.

MEB'den yapılan açıklamaya göre, uzaktan eğitim süreci 19 Haziran Cuma günü tamamlanacak.

TELAFİ EĞİTİMİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Resmi eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılında destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, uzaktan eğitim sürecinin arka planında telafi eğitimlerinin planlanmasıyla ilgili çalışmaların büyük titizlik içinde sürdürüldüğünü bildirdi.

Bakan Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

"EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimleriyle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki tEĞİTİMDE CORONA VİRÜS ÖNLEMLERİelafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz"


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yaptığı son açıklamaya göre de, 31 Ağustos'ta başlayacak telafi eğitiminin zorunlu olmayacağı duyuruldu.

VİDEO: OKULLARDA LGS İÇİN VİRÜS ÖNLEMİ (ARŞİV)

Sayfa Yükleniyor...