Okullar ne zaman kapanacak? (Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?)

Corona virüs salgını nedeniyle belirli sınıflar haricinde eğitim 1 Haziran’a kadar uzaktan devam edecek. Bu dönemde öğrenciler tarafından en sık sorulan soru yaz tatilin başlayacağı tarih oldu. Peki, okullar ne zaman kapanacak ve 2021 yaz tatili ne zaman başlıyor?

31.05.2021 - 15:50 | Son Güncelleme : 31.05.2021 - 22:21

Okullar ne zaman kapanacak? (Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?)

Okulların ne zaman kapanacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Bu açıklamaya göre okullar 2 Temmuz 2021 tarihinde kapanacak ve yaz tatili başlayacak.

Ayrıca, yapılan açıklamada ara tatilin olmayacağı da ek bilgi olarak paylaşıldı.

Yaz tatilinin ne zaman biteceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmazken gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) çevrildi.

Kademeli normalleşme kapsamında 1 Haziran itibarıyla ilkokullarda, 7 Haziran Pazartesi'den itibaren ise ortaokul ve liselerde haftada iki gün yüz yüze eğitime başlanacağı açıklandı.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak geçiliyor.

2021 SINAV TARİHLERİ


2021 Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 6 Haziran’da yapılacak. Sınav iki oturumda gerçekleşecek.

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ise 26-27 Haziran tarihlerinde yapılacak. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran’da, Alan Yeterlik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) ise 27 Haziran’da olacak.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...