Onlar her sektörde çalışabiliyorlar

Ekonominin oldukça karmaşıklaştığı günümüzde mali tabloların okunmasını ve ticari kararların verilmesini sağlayan Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları birçok alanda istihdam edilebiliyor.

Haberler 06.09.2015 - 02:29

Onlar her sektörde çalışabiliyorlar

Gelir-gider kayıtlarının tutulmasını, vergi ve diğer ödemelerin yasalara uygun şekilde yürütülmesini sağlayan Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları tüm işletmelerde kendilerine iş bulabiliyorlar. Nişantaşı Üniversitesi Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü eğitimcileri, mezunların kamu ve özel sektöre ait ticari kuruluşlarda, muhasebe bürolarında, işletmelerin muhasebe ve finans bölümlerinde, maliye ve vergi dairelerinde, finans kuruluşlarında çalışabildiklerini belirtti.

Nişantaşı Üniversitesi Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü eğitimcileri ayrıca mezunların gümrük müşavirliği yapabildiğini, dış ticaret şirketlerinde işlemlerin muhasebeleştirilmesi ve finansal faaliyetlerin koordine edilmesi faaliyetlerinde görev alabildiklerini açıkladı.

Muhasebe ve Finans Yönetimi mezunları TÜRMOB staj başlatma sınavını geçerek üç yıl staj yaptıkları takdirde kendilerine ait muhasebe veya mali müşavirlik bürosu da açabilirler. Muhasebe ve Finans Bölümünün gelecek vadeden en önemli meslek gruplarından biri de denetmenlik mesleğidir.

Sayfa Yükleniyor...