Üniversitelerin popülerleşmeye başlayan programlarından birisi Bankacılık ve Sigortacılık... Öğrencisine mezun olmadan iş deneyimi kazandıran Nişantaşı Üniversitesi ve diğer yüksek eğitim kurumları programa oldukça fazla önem veriyor.

Çağımızın vazgeçilmez personellerinden olan Bankacılık ve Sigortacılık mezunlarını parlak bir gelecek bekliyor. Bankalar, sigorta şirketleri ve diğer finansal kuruluşlarda çalışabilecek olan Bankacılık ve Sigortacılık mezunları, muhasebe şirketlerinde, değişik sektörlerin muhasebe ve finans departmanlarında iş bulma imkanına sahipler.

Bankacılık ve Sigortacılık mezunlarının iş alanı bu kadarla sınırlı değil. Öğrencilerinin doğru kariyer tercihleri yapmalarına yardımcı olan Nişantaşı Üniversitesi Kariyer Merkezi uzmanları, program mezunlarının Sermaye Piyasası aracı kurumlarında, kredi analizi firmalarında, uluslararası denetim şirketlerinde, kamu finans kurumlarında, Leasing şirketlerinde, Reasürans şirketlerinde, KOBİ’lere yönelik faaliyet alanlarında iş bulabileceklerini belirtiyorlar.