Onlarsız üretim düşünülemez

Endüstri mühendisliği insan, malzeme ve makineden oluşan üretim sistemini tasarlayan, devamlılığını sağlayan bir meslektir. Bu özellikleri endüstri mühendisliğini üretim açısından vazgeçilmez bir konuma getirir.

Haberler 29.08.2015 - 16:00

Onlarsız üretim düşünülemez

Nişantaşı Üniversitesi gibi üniversiteler bu önemli bölüme donanımlı elemanlar yetiştirebilmek için mücadele ediyorlar. Üniversiteler öğrencilerine üretim yönetimi, yöneylem araştırması ve yönetim bilişim sistemleri gibi temel konularda ders veriyorlar.

Endüstri mühendisliğinin diğer mühendislik dallarından farklı olduğunu söyleyen Nişantaşı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü eğitimcileri, bu bölümde üretimin bütünün göz önünde bulundurulduğunu belirttiler. Bu nedenle öğrencilerin donanımlarının çok önemli olduğunu vurgulayan Endüstri Mühendisliği Bölümü eğitimcileri, sosyal bilimlerin de kazandırılması gerektiğini belirttiler.

Nişantaşı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü eğitimcileri, öğrencilere ilk yıllarda fizik, kimya gibi temel fen bilimleri derslerinin verildiğini sonraki yıllarda ise yöneylem araştırması, istatistik, iş etüdü, ergonomi, mühendislik ekonomisi, tesis planlaması, üretim yöntemleri ve planlaması, envanter ve kalite kontrolü derslerinin öğretildiğini belirttiler.

Sayfa Yükleniyor...