Paralar birikti, okul oldu

Genç ODTÜ Mezunları tarafından başlatılan ve yürütülen Okula Yüz Verin kampanyası ilk meyvesini veriyor. ODTÜ Mezunları İlköğretim Okulu 25 Kasım'da açılıyor.

Haberler 22.11.2012 - 11:29

Paralar birikti, okul oldu

"Her ODTÜ'lü 100 TL verse bir okul yapılır" düşüncesiyle yola çıkan ODTÜ'lüler Yenikent'te 11 derslik, 2 laboratuvarlı bir ilköğretim okulu yaptırmak için tamamen gönüllü bir kampanya yürütüyor. Başta ODTÜ Mezunları olmak üzere binlerce eğitim gönüllüsünün destekleriyle yaklaşık 2.000.000 TL'ye inşa edilen okul, olanakları ve mimarisiyle benzerlerinden belirgin bir şekilde ayrılıyor.

Genç mezunların bir hayali olarak ortaya çıkan kampanyanın hayata geçirilmesi süresince hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan gönüllüler, hedeflerine ulaşmış olmanın gururunu yaşıyor. ODTÜ'lüler sadece bir okul yaptırmayı değil, okulda okuyacak öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olmayı da hedefliyor.

Bu kampanyayla gönüllüler üniversite-ilköğretim okulu kardeşliğine vurgu yapması, inşaatından eğitimine kadar bütünlüklü ve somut bir uygulama projesi olması bakımından Türkiye'de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Yaptırdıkları okulun sadece bir başlangıç olduğunu, oluşturdukları bu güzel birlikteliği çeşitli eğitim projeleriyle devam ettireceklerini vurgulayan gönüllüler, bundan sonraki projeleri birlikte hayata geçirmek amacıyla herkesi salı akşamları 19:00'da ODTÜ Mezunları Derneği'nde yaptıkları toplantıya çağırıyorlar.

ZİL ÇALMAK ÜZERE
Öğretmenler gününden bir gün sonra 25 Kasım Pazar günü Saat 12:00'de Ankara Yenikent'de ODTÜ Mezunları İlköğretim Okulu bahçesinde yapılacak törene tüm kampanya gönüllülerinin yanı sıra, ODTÜ'den ve devletin çeşitli kademelerinden onlarca kişinin katılımı bekleniyor. ODTÜ'lüler sevinçlerini paylaşmak üzere herkesi 5 yıllık emeklerinin ürünü olan ODTÜ Mezunları İlköğretim Okulu'nun açılış törenine davet ediyor.

Okula Yüz Verin kampanyası hakkında her türlü bilgiye kampanyanın okulayuzverin.org adresli internet sitesinden ulaşmak mümkün.

Sayfa Yükleniyor...