'Paylaştıkça artan hikayeler'

British Council tarafından ilk defa 9-10 Şubat tarihlerinde düzenlenecek 'Paylaştıkça Artan Hikayeler' web konferansı, Türkiye çapında İngilizce öğretmenlerini bir araya getirecek.

21.01.2013 - 16:44

'Paylaştıkça artan hikayeler'

'Paylaştıkça Artan Hikayeler' web konferansı, İngilizce öğretmenlerinin kısa hikâye, roman, şiir ve anı gibi farklı yazın türlerini sınıf ortamında keyifle kullanabilmeleri için önerilerde bulunmayı hedefliyor. Hikâyeler sayesinde öğretmenler İngilizce eğitiminde kullandıkları kaynakları zenginleştirme imkânı bulacaklar. Bu sayede öğrencilerin bireysel gelişimlerine de katkı sağlamış olacaklar. Konferans, dünyanın 16 ülkesinden katılan konuşmacılarla toplam 30 web oturumundan oluşacak.

British Council Türkiye İngilizce Bölümü Programlar Müdürü Jason Price, ilk defa düzenlenen konferansla ilgili olarak yaptığı açıklamada; Türkiye'deki İngilizce öğretmenlerine yönelik bu web konferansının, İngilizce derslerini daha keyifli hale getirecek fikir ve yöntemlerle dolu olduğunu söyledi. Price sözlerine şöyle devam etti:

"Türkiye, 2013 Londra Kitap Fuarı'nda Odak Ülke olarak seçildi. Türk yayıncılık sektörünün uluslararası platformdaki konumunu güçlendirmesi için bir fırsat olan Odak Ülke programı kapsamında, hem sınıf içerisinde hem dışında öğrencileri ve öğretmenleri okuma sevgisi, öykü ve şiir aşkı konularında teşvik etmek amacıyla İngilizce dil eğitimini (ELT) departmanı olarak yer almak istiyoruz. Hikâyeler, öğrencilerin İngilizce öğrenme deneyimlerini sınıf içinde ve dışında zenginleştirebilen bir araç. Onları etkili kullanmak istemez miydiniz? Bu konferans hikâyelere hak ettiği değeri verecek, öğretmenlere ise ilham verecek."

Konusmacı ve katılımcıların bulundukları mekândan ayrılmalarına gerek kalmadan web üzerinden bulusacakları ve karsılıklı görüsmelerinin mümkün olacağı 'Paylastıkça Artan Hikayeler' web konferansının sunum dili İngilizce olacak. Konferans, online konferans çözümleri sunan Adobe Connect platformunda yapılacağından katılımcı olabilmek için internet bağlantısı ve Adobe Connect 9.0 Flash kurulumu gerekmekte. Konferansa katılım ücretsiz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...