Şağban: Karar sürpriz değil

YGS'nin iptali için 7. İdare Mahkemesi'ne açılan davada davacı avukatı olan Ahmet Gürol Şağban, başsavcılığın kararıyla ilgili "Başsavcılık daha önce sürprizlerimiz olacak demişti. Bu sonuç sürpriz olmadı" diye konuştu.

11.05.2011 - 16:03

ÖSYM tarafından 27 Mart'ta yapılan YGS'nin iptali için 7. İdare Mahkemesi'ne açılan davada davacı avukatı olan Ahmet Gürol Şağban, NTV canlı yayınında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararını değerlendirdi.


Şağban, kararın sürpriz olmadığını belirterek şunları söyledi:

"KPSS soruşturması 9 aydır neticelendirilemedi. Bu kadar geniş kapsamlı bir araştırmayı gerektiren 2011 YGS ile ilgili soruşturmanın bilirkişi incelemesinin 3 gün sürdüğünü gözönüne alırsak bu kadar kısa süre içerinde neticeye varılması kafalarımızda soru işareti yaratıyor.

Burada bir YGS sorusu da ortaya çıkmıştır. O da nedir? 20 kişilik bilirkişi heyeti olsa, 1 milyon 700 bin soru kitapçığının cevap anahtarına 1 dakika zaman ayırmış olsa kaç günde bu incelemeyi tamamlar. Burada doğru cevap 3 gibi gözüküyor ama 59 gündür. Tabii 59 gün sürecek bir inceleme 3 günde nasıl tamamlandı, onu bilemiyorum. Takdir elbette sayın savcılarımızındır. Ancak, şöyle bir şey de var başsavcılık daha önce sürprizlerimiz olacak demişti. Bu sonuç sürpriz olmadı."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...