Sağlık Lisans Tamamlama Programı'na başvuru ve tercih işlemleri, bugünden itibaren 4 Ağustos'a kadar yapılacak.

Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) yapılan yazılı açıklamaya göre, belirlenen sağlık ön lisans programlarından 19 Kasım 2014'den önce mezun olan adaylar, 2017 Sağlık Lisans Tamamlama Programı'na başvurabilecek.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı için Sağlık Lisans Tamamlama Programı'na başvuru ve tercih işlemleri bugünden itibaren 4 Ağustos Cuma günü saat 17.00'ye kadar YÖK'ün resmi internet sitesi üzerinden e-Devlet aracılığı ile yapılacak.

Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek. Yerleştirme işlemleri, adayların ön lisans not ortalamalarının 2 ile çarpılarak elde edilen puanlara göre sıralanarak yapılacak. Sağlık Lisans Tamamlama Programı kapsamında 2016 yılında kayıt yaptıran ve halen öğrenci olan adayların bu yıl başvurmaları halinde ise ön lisans not ortalamaları 1 ile çarpılarak yerleştirme işlemine alınacak.

Sağlık alanında lisans tamamlama programları, her yıl katkı payı ve öğrenim ücretine ilişkin alınan Bakanlar Kurulu kararında yer almadığından, adaylar söz konusu lisans programlarına ilişkin belirlenen katkı payı/öğrenim ücretini ödeyecek.