Şampiyonların tercihi tıp fakültesi

1.8 milyon adayın girdiği YGS sınavında birinciliği paylaşan Sümeyye Nur Satin ve Abdullah Coşkun, tıp fakültesini tercih edeceklerini açıkladı.

20.04.2012 - 10:21

Şampiyonların tercihi tıp fakültesi

Yükseköğrenime Geçiş Sınavı’nda (YGS) Osmaniye TOBB Fen Lisesi öğrencisi Sümeyye Nur Satin ile Konya'daki Özel Merve Büyükkoyuncu Fen Lisesi'nden Abdullah Coşkun, tüm puan türlerinde 500 puan alarak birinciliği paylaştı.

Sınav birincilerinden Abdullah Coşkun, sonuç açıklandıktan sonra Konya'da bir açıklama yaptı.

Coşkun, "Başarıyı bekliyor muydun?" sorusunu "Açıkcası biz sınıf olarak böyle bir başarı bekliyorduk. Ben değil ama sınıftan birinin birinci olmasını bekliyorduk" diye yanıtladı.

"Nasıl çalıştığı" sorusuna ise "Aslında çok ilginç bir sistem yok. Herkes ne yaptıysa biz de öyle yaptık. Öğretmenlerimiz bize yol yordam gösterdiler" karşılığını verdi.

Hangi bölümü tercih edeceği sorulan Abdullah Coşkun, şöyle konuştu: "Tıp fakültesi düşünüyorum. Hangi üniversite olacağına karar vermedim. Ama Konya'da kalacaksam da Mevlana Üniversitesi'ni düşünüyorum."

SATİN: SÜRPRİZ OLDU
Diğer şampiyon Semeyye Nur Satin ise cevaplarından emin olmadığı soruların bulunması nedeniyle sonucun kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Okul ve dershanedeki hocalarına teşekkür eden Satin, “Bu birinci aşamaydı ikinciye de çok çalışacağız inşallah. Doktor olmak istiyorum. Heyecanlıyım, söyleyecek söz bulamıyorum. Çok mutluyum'' dedi.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nde memur olan baba Celal Satin ise ''Çok sevinçliyim kızımla her zaman gurur duyuyorum'' dedi.

Başarısı nedeniyle Sümeyye’yi tebrik eden Vali Celalettin Cerrah, kendisine saat ve altın hediye etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...