Sektörün öncülerini yetiştiren üniversite

Turizm İşletmeciliği Bölümü üniversitelerin popüler bölümlerinden biri haline geldi. İş imkanlarının fazlalığı, eğlenerek çalışma gibi sebeplerle tercih edilen bölüm kapılarını yeni öğrencilerine açacak. Peki, bölüm hakkında bilinmesi gerekenler neler? Öğrencilere ne tür dersler veriliyor? Öğrenciler nelere dikkat etmeliler?

Haberler 04.08.2015 - 22:46

Sektörün öncülerini yetiştiren üniversite

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer Merkezi uzmanları Turizm İşletmeciliği Bölümü’nü seçecek öğrencilerin liderlik, iletişim becerisi, yabancı dil gibi konularda kendilerini geliştirmesi gerektiğini belirtiyorlar. Uzmanlar böylece öğrencilerin kendi farklarını ortaya koyabileceklerini ve avantaj sahibi olabileceklerini söylüyorlar.

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer Merkezi uzmanları bölümün sektördeki sorunları çözecek ve işlerini büyütebilecek uzmanlar yetiştirdiğini belirtiyorlar. Bu nedenle öğrencilere birden fazla yabancı dil eğitimi ve kişisel gelişimlerini geliştirecek dersler veriliyor.

Bölümde otel işletmeciliği, turizm işletmeciliği muhasebesi, Türkiye turizm coğrafyası, yiyecek içecek işletmeciliği, satın alma ve stok yönetimi, yeni iletişim ortamları ve toplum, beslenme ilkeleri ve menü planlama, kongre ve fuar uygulamaları gibi teorik dersler öğretiliyor. Bunun yanında teori ile pratiği harmanlayan Nişantaşı Üniversitesi öğrencilerine inovasyon ve girişimcilik dersleri de veriyor. Böylece öğrenciler sıradan personeller olmaktan çıkıp sektörün öncüleri olarak yetiştiriliyorlar.

Sayfa Yükleniyor...