Simit Sarayı kurucusu Haluk Okutur, Doğa Koleji öğrencileri ile bir arada

t-MBA Eğitim Modeli kapsamında geleneksel olarak düzenlenen “t-MBA Girişimcilik ve İnovasyon Seminerleri” bu yıl da öğrencilere ilham veren konukların katılımıyla devam ediyor.  t-MBA Girişimcilik ve İnovasyon Seminerleri kapsamında Doğa Koleji Çamlıca Kampüsü lise öğrencileri Simit Sarayı Kurucusu Haluk Okutur’u ağırladı.

Simit Sarayı kurucusu Haluk Okutur, Doğa Koleji öğrencileri ile bir arada

Farklı sektörlerden önemli iş insanlarının Doğa Koleji kampüslerinde ağırlandığı “t-MBA Girişimcilik ve İnovasyon Seminerleri”nde öğrenciler, iş dünyasının ipuçlarını daha lise çağında işin uzmanından dinleme fırsatı buluyorlar.

İş dünyasının profesyonelleri ve akademisyenler ile bir araya gelen öğrenciler, konuşmacıların girişimcilik hikâyelerini, bu yolculukta yaşadıkları tecrübeleri, girişimciliğin toplumsal ve bireysel faydalarını, girişimciliğin risklerini, başarı hikayelerini ve iş dünyasının diğer güncel konularını birebir dinleme fırsatı elde ediyorlar.

Simit Sarayı kurucusu Haluk Okutur, Doğa Koleji öğrencileri ile bir arada - 1

t-MBA Modeli ile lise çağında temel düzeyde işletme ve yönetim vizyonuna sahip bireyler olarak yetişen Doğa Koleji öğrencileri, t-MBA Girişimcilik ve İnovasyon Seminerleri kapsamında iş dünyasının önemli isimleri ile bir araya geliyor.

t-MBA Girişimcilik ve İnovasyon Seminerleri’nde Doğa Koleji Çamlıca Kampüsü lise öğrencilerinin konuğu  Simit Sarayı Kurucusu Haluk Okutur oldu. Seminer, çevrim içi olarak Doğa Kolejinin diğer kampüslerinde de izlendi.

Simit Sarayı kurucusu Haluk Okutur, Doğa Koleji öğrencileri ile bir arada - 2

“BAŞARININ ANAHTARI SÜREKLİ ÖĞRENMEYE AÇIK OLMAKTAN VE SINIRLARINI ZORLAMAKTAN GEÇİYOR”

Öğrencilere başarı hikâyesini anlatarak tavsiyelerde bulunan Okutur şunları söyledi:

“Başarıya giden yolda ilk önce önemli. Üniversite eğitimimi tamamlamamış olsaydım yine simitçi olurdum ama bu şekilde büyüme elde edemezdim. Başarı giden yolculukta zorluklara karşı yılmamak gerekiyor. Yapamazsın diyenlere inat yapmak için daha hırsla işime sarılıyorum. İşletmelerde sadakat ve bağlılık önemli. Kendi işletmelerimizde halen ilk açıldığı zaman çalışmaya başlayan arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Başarının anahtarı sürekli öğrenmeye açık olmaktan ve sınırlarını zorlamaktan geçiyor.”

Simit Sarayı kurucusu Haluk Okutur, Doğa Koleji öğrencileri ile bir arada - 3

Öğrenciler, Okutur’un ilham veren hayat tecrübesini dinlemekten mutlu olduklarını dile getirerek t-MBA Girişimcilik ve İnovasyon Seminerleri’nin kariyer yolculuklarında önemli olduğunu ifade etti.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...