Sosyoloji iş sahasını genişletiyor

Toplumsal problemlere çözüm bulan sosyologlar için iş imkanları artış gösteriyor. Gerek kamu kurumlarına yapılan atamalar gerek özel sektörün sosyolojiye ilgi göstermesi sosyologlar için iş olanaklarını çoğalttı.

Haberler 28.08.2015 - 02:27

Sosyoloji iş sahasını genişletiyor

Nişantaşı Üniversitesi Kariyer ve Sektör İlişkileri uzmanları, Sosyoloji Bölümü mezunları için iş sahasının genişlediğini belirttiler. Uzmanlar özellikle kamu kuruluşlarının alımlarının sosyologlara önemli fırsatlar sunduğunu vurguladılar. Nişantaşı Üniversitesi Sosyoloji Bölümü eğitimcileri ise öğrencilerin kendilerini geliştirmesinin çok önemli olduğunun altını çizdi.

Sosyologlar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gibi kamu kurumlarında çalışabiliyorlar.

Sosyologlar kamu kurumlarının yanında özel sektörde de istihdam edilebiliyorlar. Araştırma şirketleri, medya kuruluşları, insan kaynakları firmaları, reklam ajansları, danışmanlık şirketleri sosyologların çalışabileceği alanlardan bir kısmını oluşturuyor.

Ayrıca, sosyoloji bölümü mezunları gerekli felsefe, psikoloji ve mantık derslerini tamamlayarak felsefe grubu öğretmeni ve gerekli sertifikaları tamamladıklarında aile danışanı olarak çalışabiliyorlar.

Sayfa Yükleniyor...