ODTÜ Fizik Bölümü'nde sınava giren Ömer Baran, YGS'ye ilişkin şunları söyledi:

"Elimden geleni yaptım. Zor sorular da vardı tabi, kolay sorular da. Sınav, beklediğim gibiydi. Zor sorular vardı tabi. Türkçe daha zor geldi bu sınavda. Matematik daha kolaydı. Tam tersini bekliyordum ama beklediğimin dışında çıktı.''

Sınavda alacağı puanla ilgili bir tahminin olmadığını belirten Baran, sınav çıkışında annesi Nesligül Cavcav da karşılayarak sarıldı.
 
''SÖZEL BÖLÜM ZORDU''

Sınav çıkışında öğrenciler, aileleriyle kucaklaşarak, sınav hakkında konuştular. Sınavı iyi geçen ve mutluluklarını aileleriyle paylaşan öğrencilerin yanı sıra sınavdan üzgün ayrılanların olduğu da görüldü. 

Sınavlarının nasıl geçtiğini değerlendiren öğrencilerden Tuğçe Ersoy, sınavda Sözel bölümün özellike Türkçe sorularının zor olduğunu belirterek, ''Paragraf sorularında zorlandım. Matematik kolaydı. Soruları cevaplamada zaman çok rahat yetti'' dedi. 

Kerim Akbaş da sınavın güzel geçtiğini ifade ederek, ''Umduğumdan daha iyiydi. Coğrafya soruları biraz zordu ama genel olarak iyiydi'' diye konuştu. 

Büşra Özkay ise sınavının iyi geçtiğini belirterek, tarih sorularının biraz zor olduğunu söyledi. Özkay, sınav sonucundan umutlu olduğunu ifade ederek, ''Çalışmalarımın karşılığını alacağım'' dedi.