İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programı, Nottingham Universitesi School of Humanities Bölüm Başkanı Prof. Stephen Mumford'u ağırlıyor.

"Sporcular Rol Modeli Olmalı mı?" başlıklı etkinlik, 12 Nisan Pazartesi günü saat 16.00'da Santral Kampüsü'nde gerçekleşecek.

Sporcuların toplumdaki rolü ve sporcu etiği kavramlarının ele alınacağı etkinlikte, bir örnek olarak Dünya Kupası finalinde Zinedine Zidane'nın İtalyan futbolcu Marco Materazzi'ye kafa atması da sporda etik konusu çerçevesinde tartışılacak. Ders kapsamında Prof. Mumford öğrencilerin sorularını yanıtlayacak.

Prof. Stephen Mumford kimdir?
Metafizik ve spor felsefesi alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan Prof. Stephen Mumford'un futbol üzerine yazdığı iki kitabı bulunuyor.

Prof. Mumford, nisan ayında Routledge'den çıkacak olan "Watching Sport: Aesthetics, Ethics and Emotion" adlı kitabında futbol izleyicisinin etik, estetik ve duygusal deneyimlerini tartşıyor.

Dünyanın çeşitli yerlerinde izlediği futbol maçlarını anlattığı "A Spirit of Adventure 2007-2008" adlı kitabının kapağında ise; kendi çektiği İnönü Stadı fotoğrafı bulunuyor.