T.C kimlik numarası beyanı ile kayıt mümkün

Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Ortaöğretim kurumları mezunlarından diplomasının onaylı fotokopisi, kayıt için gerekli belgeler arasından çıkartıldı.

17.06.2011 - 12:32

Milli Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Buna göre, açık öğretim lisesi kayıtları, T.C. kimlik numarası beyan edilerek yapılabilecek.      

Ortaöğretim kurumları mezunlarından diplomasının onaylı fotokopisi, kayıt için gerekli belgeler arasından çıkartıldı. Kayıt için başvuranların, ilköğretim/ortaokul diploması, tasdikname, denklik belgesi, ortaöğretim kurumları ara sınıflarından gelenlerin okullarından alacakları not döküm çizelgesi veya öğrenim durum belgesini sunmaları gerekecek.       

Haftalık ders çizelgelerinin, öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri yönünde yetişmelerine imkan sağlayacak şekilde bireysel farklılıkları dikkate alınarak ortak ve seçmeli derslerden oluştuğu belirtilen yönetmelikte, haftalık ders saatleri/kredileri ve kaç dönem okutulacağının, Kurul kararına bağlı olarak belirlendiği kaydedildi.        

Yönetmeliğe eklenen geçici madde ile ''2010-2011 öğretim yılında; üçüncü ve dördüncü dönemlere başlayan öğrencilere alan seçimi yaptırılamayacağı, 2010-2011 öğretim yılında alan uygulamasında bulunan beşinci, altıncı, yedinci ve sekizinci dönem öğrencileri için bu uygulamanın devam edeceği, alan uygulamasında bulunan öğrencilerin, 2010-2011 öğretim yılından itibaren istemeleri halinde alansız uygulamaya geçebilecekleri'' hükmü getirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...