2015/2016 akademik yılının mezunlarının geleneksel İskoç müziği ile tören alanına giriş yapmasıyla başlayan, birbirinden değerli konuklar ve öğrencilerin bir araya geldiği mezuniyet gecesi, her bir mezunun ellerindeki çiçekleri ailelerine hediye etmeleriyle devam etti. Ailelerin çocukları adına yaşadıkları gurur, mutluluk her birinin gözlerinden okunabiliyordu. Törenin açılış konuşması TBS Genel Müdürü Janet Williams-İpek tarafından gerçekleştirildi. Tüm mezunlarına dair gururunu ve mutluluğunu paylaşan Williams-İpek sözlerine şöyle devam etti; “Yakında hepiniz dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitime başlayacaksınız, büyük başarılar elde edeceksiniz. Ve eğer bir gün Nobel ödülü alırsanız, orada olmak istiyorum. Bundan sonrasında dünyanın kapıları sizlere açık, Tarabya İngiliz Okulları olarak sizleri dünya insanı olarak yetiştirme görevimizi tamamlanın sevincini yaşıyoruz. Gideceğiniz üniversitelerde Tarabya İngiliz Okullarını temsil edeceksiniz. Başarılarınız bizi daha da gururlandıracak. İyi bir gelecek sizleri bekliyor.”

OXFORD DAHİL EN İYİ ÜNİVERSİTELERE GİRDİK

Daha sonra Tarabya İngiliz Okulları kurucusu Mehmet Gültekin kürsüye çıktı. Gecenin konuşmasını yapan Gültekin şunları söyledi: “Geçen yıl ilk mezunlarını veren okulumuz, mezunlarının tamamına, dünyanın saygın üniversitelerinden kabul aldırmanın gururunu yaşamıştı. Bu yıl da, başta Oxford Üniversitesi olmak üzere, dünyanın en iyi üniversitelerine öğrenci göndererek, aynı gururu yaşamaya devam ediyoruz. Okulumuz, uluslararası standartlarda verdiği kaliteli eğitim ve kadrosuyla, sadece Türk öğrenciler için cazibe merkezi olmakla kalmayıp, dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilerin de, Türkiye’ye gelmesine ve eğitim hayatlarını burada sürdürmesine, katkıda bulunmaktadır. Butik bir okul olmamıza rağmen, 25 farklı milletten öğrenciye ev sahipliği yapmaktayız...”

SOSYAL SORUMLULUK UNUTULMADI

Her akademik dönemde en az iki sosyal sorumluluk projesine imza atan Tarabya İngiliz Okulları öğrencileri bu yıl da önemli projelere imza attılar. Bu projelerden birisi de Türkiye’de yeni kurulan ve görme engelli insanların hayatlarını kolaylaştırmaya adayan “Rehber Köpekler Derneği”ne destek olmak. Proje kapsamında öğrencilerin yıl içerisinde gerçekleştirdikleri kermeslerde topladıkları toplam 10 bin TL tutarındaki temsili çek öğrenci konseyi başkanı Isabel Oya Trout tarafından derneğin başkanı Nurdeniz Tuncer’e teslim edildi.

GECENİN FİNALİNDE KENAN DOĞULU SAHNE ALDI

Mezuniyet gecesinde 12.sınıf öğrencilerinin daha önce kamera karşısına geçtikleri bir video gösterildi. Bu videoda mezunlarımız neden Tarabya İngiliz Okullarını tercih ettiklerinden, hedeflerinden özellikle de bu hedeflerinin Tarabya İngiliz Okulları sayesinde gerçeğe dönüşmesinden bahsederken okulun müfredatının farklılığını ve eğitim kadrosunun kalitesini vurguladılar. Tüm konukların en son olarak merakla beklediği gecenin en eğlenceli anına geçildi. Türkiye’nin en önemli pop starlarından biri olan Kenan Doğulu kendisi için özel olarak hazırlanan sahneye çıktı. Tüm konukların inanılmaz keyif aldığı ve hiç oturmadığı bir konser veren Kenan Doğulu da sahneden yeniden tüm öğrencileri kutladı, başarılarının devamını diledi.