Tedbir alınması için bir facia mı bekleniyor?

Bursa'da bir ilköğretim okulunun yanında yapılan inşaatta kullanılan vinç, tonlarca ağırlığındaki inşaat malzemelerini teneffüste bahçede oynayan çocukların üzerinden geçiriyor.

22.11.2011 - 17:11

Tedbir alınması için bir facia mı bekleniyor?

Osmangazi İlçesi Adnan Menderes Mahallesi Okul Yolu Caddesi üzerinde bulunan Türkiye Kömür İşletmeleri İlköğretim Okulu yanında bir firma tarafından yapılan alışveriş merkezi inşaatında kullanılan tonlarca ağırlığındaki malzemeler, okul bahçesinde tenefüse çıkan öğrencilerin, çocuklarını okula götürüp getiren velilerin üzerinden geçirilerek taşınıyor.

DHA'da yer alan haberde; velilerden Metehan Bayraktutan "Tonlarca ağırlığındaki inşaat malzemesi, çocuklarımız tenefüse çıkınca üzerlerinden taşıyor. Okuldan kötü haber gelecek diye çok korkuyoruz. Ders sırasında kamyonların yük taşıması ve çıkan gürültü ders yapılmasını olumsuz yönde etkiliyor. Gerek Milli Eğitime gerekse Osmangazi Belediyesi'ne yaptığımız başvurular sonuçsuz kaldı" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Özkan Bilgen ise, yetkililerin ilgisizliğinden yakındı.

"Tedbir alınması için bir facia mı bekleniyor?" diye soran Bilgen, "Bu ilgisizlik devam ederse bir çok aile çocuklarını okula göndermemeyi düşünüyor" dedi.

Okul yetkilileri, sorunu Milli Eğitim Müdürlüğü ve Osmangazi Belediyesi'ne defalarca ilettiklerini önlem alınması için beklediklerini söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...