"Temel sınavda sözel dersler de olmalı"

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk, "(Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Problemin kaynağı Temel Yeterlilik Testi'nde sadece matematik ve Türkçe sorulacak olmasıdır. Temel sınavda sözel dersler de olmalıdır"dedi.

Anadolu Ajansı 20.10.2017 - 15:41

"Temel sınavda sözel dersler de olmalı"

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu Temel Yeterlilik Testi'nde sözel derslerin de bulunması gerektiğini belirtti.

Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, tarih sorularının YKS eşit ağırlıkta da sorulmasının güzel bir gelişme olduğunu ifade etti.

"Aslında burada problemin kaynağı Temel Yeterlilik Testi'nde sadece matematik ve Türkçe sorulacak olmasıdır. Temel sınavda sözel dersler de olmalıdır." görüşünü savunan Koncuk, sistemin, bu sınavda tarih, coğrafya, felsefe, fen bilimleri sorularak, ortaöğretimle daha entegre hale getirilebileceğini belirtti.

Koncuk, "Şundan eminim ki bu yönleriyle eksik olan sınav sistemi er veya geç bunları tamamlamak zorundadır. Şu an olması daha isabetli olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...