TEV, “Bu Adımda Umut Var”projesi için koşacak

TEV 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda “Bu Adımda Umut Var” projesi için koşacak.

16.08.2016 - 17:51 | Son Güncelleme : 16.08.2016 - 17:56

TEV, “Bu Adımda Umut Var”projesi için koşacak

Türk Eğitim Vakfı (TEV) bu yıl 13 Kasım Pazar günü yapılacak olan dünyanın tek kıta geçişi koşusu 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda “Bu Adımda Umut Var” projesiyle TEV kız öğrenci yurtlarında ücretsiz barınan kızlar için koşacak.

Projenin amacı toplanacak bağışlarla öğrencilerin yaşam giderlerini (cep harçlıklarını) karşılayarak onların sosyal hayatlarına katkıda bulunmak, özgüvenlerini geliştirmelerine ve temel ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik destek olmak.

Kişi başı aylık 150 TL cep harçlığı veren TEV 150 kız öğrenciye senelik cep harçlığı sağlayarak 225.000 TL olan proje hedefine ulaşmaya çalışıyor.

ÖĞRENCİLER CEP HARÇLIĞIYLA NE YAPTIKLARINI ANLATIYOR

Aylık 150 TL'nin küçümsenmemesi gerektiğini belirten TEV, "Hatırlar mısınız? Okul ücreti, servis, yemek masrafları derken kitapları da alınca anne babanızda derman kalmaz, siz de aslında en temel ve doğal ihtiyaçlarınız olan şeyleri bile lüks sayar, istemeye hatta kendinize bile söylemeye çekinirdiniz.

Oysaki sizi siz yapan kendinize güveninizi getiren, sosyalleştiren o temel ihtiyaçlardır ve temel ihtiyaçların kaynağı da cep harçlığı…

İki lira zam yapıldığında havalara uçtuğunuz, biriktirip alabileceklerinize dair hayaller kurduğunuz, kermeslerde satış yaparak, bayramlarda el öperek ara kazançlar yarattığınız cep harçlığı…

TEV de Kız Öğrenci Yurtlarında burslu olarak barınan kız öğrencilerine cep harçlığı veriyor. Çok değil, ayda 150 TL ama bir düşünsenize öğrenciyken neler neler yapılır o 150 TL ile..

Eğer tüm bu konular size yakın geliyorsa ve siz de TEV ailesinin bir üyesi olarak “Bu Adımda Umut Var Projesi” ne katılmaya karar verirseniz mail ya da telefon* ile bize ulaşabilirsiniz " diyerek projenin destekçilerine sesleniyor.

Sayfa Yükleniyor...