Toplumun ilacı olan bölüm

Toplumların birbirleriyle ve devletle olan ilişkilerini inceleyen Sosyoloji, problemlere çözümler getirerek refahın artmasını sağlıyor. Üniversiteler de bu önemli bilim dalına büyük önem veriyor ve dünyaya fayda sağlıyor.

Haberler 27.08.2015 - 01:21

Toplumun ilacı olan bölüm

Daha iyi bir toplumsal yaşam için problemleri inceleyen ve çözüm yöntemleri geliştiren Sosyoloji birçok üniversitede bulunuyor. Sosyoloji Bölümü donanımlı sosyologlar yetiştirmek için birbirleriyle yarışıyorlar.

“Uygulamalı Sosyoloji” anlayışıyla derslerini yapılandıran Nişantaşı Üniversitesi adından sıkça bahsettiriyor. Kuramsal derslerle araştırma ve istatistik yöntemlerine ilişkin dersleri bir araya getiren Nişantaşı Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, öğrencilerine sosyolojik araştırma projelerini planlama, uygulama, analiz etme ve raporlama konusunda beceriler kazandırmayı hedefliyor.

Sosyoloji okuyan öğrenciler felsefe, psikoloji, halkla ilişkiler, sosyoloji gibi alanlarda ders görüyorlar. Ayrıca sosyolojide araştırma yöntemleri, istatistik, davranış bilimleri, düşünce tarihi, toplumsal yapılar gibi dersler öğrencileri bekliyor.

Nişantaşı Üniversitesi Sosyoloji Bölümü eğitimcileri, bölümü seçecek öğrencilerin iletişim becerilerini artırmaları gerektiğini söylediler. Eğitimciler, felsefe ve psikoloji alanlarına ilgi duyması gereken sosyolog adaylarının kişisel gelişimlerine de önem vermeleri gerektiğini vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...