Turizmciler için iş bulmak kolaylaşıyor

Turizm sektörü sürekli büyüyerek yoluna devam ediyor. Büyüme beraberinde kalifiye eleman ihtiyacını da getiriyor. Bu nedenle Turizm İşletmeciliği Bölümü mezunlarını geniş iş olanakları bekliyor.

Haberler 06.08.2015 - 04:56

Turizmciler için iş bulmak kolaylaşıyor

Turizm İşletmeciliği mezunlarının başlıca çalışma alanları ulaştırma, seyahat, otelcilik, yiyecek içecek ve eğlence hizmetleri sektörleri olmak üzere turizm sektörünün tüm bileşenleridir. Mezunlar bu alanlarda yönetici olarak çalışabiliyorlar.

Ayrıca Nişantaşı Üniversitesi gibi Turizm İşletmeciliği Bölümü’ne okullarında lisans düzeyinde yer veren üniversiteler öğrencilerine başka bir iş alanı da sağlıyor. Öğrenciler, fakülte mezunu olmalarından dolayı Turizm Bakanlığında ve kamu kurumlarında müfettiş ve benzeri pozisyonlarda görev alabiliyorlar.

Turizm sektörünün en büyük ihtiyacı ise deneyim sahibi personeller. Bu gereksinimi gören Nişantaşı Üniversitesi teorik dersleri pratik ile birleştiriyor. Böylece öğrenciler mezun olmadan iş deneyimi kazanıyorlar. Böylece hem sektörün ihtiyacı olan personeller yetişiyor hem de öğrenciler iş bulma konusunda ön plana çıkıyorlar.

Sayfa Yükleniyor...