Türkiye'nin en önemli eğitim fuarı

4 bin pozisyon için yurt içi ve dışında iş imkanları sunuluyor.

Anadolu Ajansı 25.02.2010 - 13:30

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen ''Educaturk Eğitim Fuarı'' Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda açıldı.        

Açılışa katılan İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, son yıllarda eğitim kavramının yaklaşım, tanım ve içerik olarak dünyadaki bilimsel gelişmelere paralel farklı bir anlam kazanmaya başladığını söyledi.        

Yıldız, fuara yaklaşık 500 eğitim kurumunun katıldığını belirtti ve şunları söyledi:

''Burada eğitim fuarcılığı anlamında çok ciddi bir altyapı var. Fuarda, okul öncesinden üniversiteye ve daha sonrasına yönelik, örgün eğitimden yaygın eğitime kadar tüm kurum ve kuruluşlar kendilerini ifade etme ve tanıtma imkanı buluyor. Burası aynı zamanda hizmet üretenle hizmet alanların buluştuğu bir nokta.

Bu fuar, hem okullarımız hem de ziyaretçiler için büyük bir imkan. Bir kişinin normal koşullarda arayıp bulamayacağı, ama bu fuar sayesinde görebileceği şeyler var. Fuarın kişilerin tercihlerini yönlendirme, bilgilendirme ve farkındalık oluşturma noktasında etkili olacağını düşünüyorum. Bu tür fuarların en önemli kazanımı da bu.''        

TÜRKİYE'NİN EN ÖNEMLİ EĞİTİM FUARI
''Educaturk''te bu yıl 500'den fazla eğitim kurumu temsil ediliyor. 200 binin üzerinde ziyaretçi beklenen fuar, başta turizm olmak üzere tekstil, işletme, moda, enformasyon teknolojisi, satış-pazarlama, finans, basın-yayın ve mühendislik gibi alanlarda 4 bin pozisyon için yurt içi ve dışında iş imkanları sunuyor.        

Fuar, bu yıl Amerika'da 2 bin, Kanada'da 500, Avustralya'da 200 ve Güney Afrika'da bin 70 pozisyon için ortalama saatlik çalışma ücreti 7-15 dolar olan işlerde çalışma fırsatı tanıyor.        


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...