Havacılık sektörünün ihtiyaçlarını karşılamak için üniversiteler Uçak Teknolojisi programına büyük önem veriyorlar. Birçok üniversitenin meslek yüksekokulunda kendine yer bulan Uçak Teknolojisi programı mezunları için iyi bir gelecek vaat ediyor.

Üniversiteler Uçak Teknolojisi programında yoğun rekabet içerisindeler. Nişantaşı Üniversitesi ise bu rekabette fark yaratan bir eğitim sunuyor. Teorik bilgiyi uygulama ile birleştiren Nişantaşı Üniversitesi, öğrencilerini bir adım ileri taşıyor.

Nişantaşı Üniversitesi eğitimcileri, meslek yüksekokulunda Uçak Teknolojisi programına yer vermeden önce sektör temsilcileri ile görüştüklerini ve onların gereksinimlerini öğrendiklerini belirtiyorlar. Bu nedenle öğrencilerini teorik bilgilerin yanında uygulamaya yönelik öğretim sistemini esas alarak donattıklarını vurguluyorlar.

Uçak Teknolojisi mezunları hem imalat hem de bakım onarım hizmeti sağlayan işletmelerde çalışabiliyor. Mezunların sektörde yer edinebilmesi için çabuk karar verebilmeleri, kavramsal düşünebilmeleri ve operasyonel faaliyetlere hakim olmaları gerekiyor.